Wycieczki szkolne są bardzo lubiane wśród dzieci. Mają one okazję do odpoczęcia od lekcji i zobaczenia nowych rzeczy. Zorganizowanie wycieczki jest jednak inną kwestią.

Data dodania: 2010-02-13

Wyświetleń: 3027

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wycieczki szkolne to stały i ważny element edukacji. Jest to również ważny element pracy wychowawcy. Tylko nauczyciel może wiedzieć jak wiele pracy kosztuje go przygotowanie wycieczki szkolnej. Należy orientować się dobrze w przepisach, skompletowanie dokumentacji, która będzie miała szansę na zatwierdzenie przez dyrekcję szkoły jest nie lada wyczynem. Jeszcze trudniejsze jest uzyskanie zgody władz oświatowych w przypadku organizowania wycieczki szkolnej poza granice kraju. Warto pamiętać że przepisy mogą ulec zmianom, dlatego warto uzbroić się w jakiś podręczny spis lokalizacji odpowiednich uchwał, aby w razie organizowania wycieczki można było szybko sprawdzić jak dany przepis wygląda.

Rozpoczynając organizowanie wycieczki szkolnej warto znaleźć sponsora, poszukiwania najlepiej skonsultować z radą rodzicielską i pedagogiczną szkoły. Dzięki zorganizowaniu sponsora wycieczka będzie bardziej dostępna dl wszystkich dzieci, nie tylko dla dobrze sytuowanych, ale również dla tych których rodziców nie stać na zbyt duży wydatek. Bardzo ważną kwestią podczas organizacji wycieczki szkolnej jest zagwarantowanie uczestnikom bezpieczeństwa. To właśnie dlatego tak wiele słyszymy o kontrolach autokarów wiozących dzieci na zielone szkoły czy wycieczki. Drugim istotnym zagadnieniem jest zrealizowanie programu. Dokumentacje wymagane na zielone szkoły i wycieczki szkolne nie są identyczne. Pierwsza forma czyli zielone szkoły wymagają obszerniejszej dokumentacji. Najprawdopodobniej związane jest to z długością trwania takiego wyjazdu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena