Makijaż zmywalny jest fajną formą zabawy dla dziecka. Pozwala również przeistoczyć się w ulubioną postać czy ulubionego zwierzaka na balu przebierańców.

Data dodania: 2010-02-16

Wyświetleń: 2129

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na różnego rodzajach eventach można zobaczyć osoby malujące makijaże na twarzach. Szczególnie chętnie korzystają z tej usługi dzieci, które mogą później zaprezentować się w oryginalnych malunkach. Chyba największą popularnością cieszą się motywy zwierzęce, tygrysy, zebry a może żyrafy. Równie często można zobaczyć dziecko z wymalowanym ulubionym bohaterem z bajki.

Do wykonania takiego makijażu używane są specjalne artykuły plastyczne. Muszą być antyalergiczne, aby nie uczulać dzieci chcących makijaż. Często są to farby i mazaki, one pozwalają na wykonanie precyzyjnego malunku. Farbki muszą być również łatwo zmywalne, zapewne to główny argument mogący przekonać mamy. Dlatego nie można wykorzystać zwykłych plakatówek. Trudno wyobrazić sobie zmywanie twarzy ubrudzonych plakatówką. Chociaż akurat plakatówki są farbami, które w miarę łatwo się zmywają. Myślę, że warto wykorzystać artykuły plastyczne do makijażu w przedszkolu do zabawy. Zestaw takich artykułów nie będzie dużym wydatkiem a pozwoli na twórczą pracę dla wszystkich dzieci. Jestem pewna, że możliwość malowania po koledze czy samym sobie będzie docenione przez przedszkolaków. Później efekty zabawy mogą być łatwo usunięte w końcu wszystkie barwniki są zmywalne wodą. Dzieci pewnie będą chciały utrwalić swoje makijaże na zdjęciach. A może zechcą wykorzystać  zestaw przed balem przebierańców. Jak widać taki zestaw do makijażu jest dobrą formą rozrywki, rozwijającą twórcze myślenie wśród dzieci. Zdolności manualne również mogą się poprawić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena