Czytanie to jedna z podstawowych umiejętności, którą powinno posiadać każde dziecko. Warto jako rodzic już od najmłodszych lat uczyć pociechę wymawiania liter i czytania najprostszych słów. Dzięki temu możliwy będzie rozwój umysłu i lepsze przygotowanie dziecka do nauki w szkole. Obecnie w nauce mogą pomóc liczne gry i zabawy edukacyjne. Dostępne na rynku produkty są w stanie sprawdzić się bardzo dobrze w konkretnym zastosowaniu i postawienie na takowe może dać znakomite efekty. 

Data dodania: 2023-05-04

Wyświetleń: 120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak połączyć naukę czytania z zabawą?

Abecadło to przykład gry, która kierowana jest do najmłodszych i posiada wysokie walory edukacyjne.

Abecadło - w jaki sposób gra uczy czytania?

Gra samą naukę rozpoczyna od rozpoznawania liter. Jest wyposażona w tryb dźwiękowy, który pozwala dziecku odsłuchać wymowę konkretnych literek. W następnej kolejności dziecko poznaje sposoby łączenia ze sobą liter w wyrazy, a następnie w całe zdania. Gra Abecadło charakteryzuje się dużą liczbą rysunków, a dodatkowo pozwala na poznanie nazw wielu popularnych instrumentów. Dla dziecka będzie stanowiła zatem rewelacyjną zabawę i sama nauka będzie przyjemnością. Pociecha chętnie będzie sięgała po grę.

Nauka czytania odbywa się przy tym bardzo często poprzez rytmiczne rymowanki. Wszystkie zostały stworzone dla dzieci i są łatwe do powtórzenia i zapamiętania. Najpopularniejsze z nich to: abecadło z pieca spadło, T - daszek zgubiło, O - jak balon pękło, R - prawą nogę złamało, W - stanęło do góry dnem i udaje, że jest M itd. Wiele dostępnych rymowanek pozwala dzieciom na bardzo łatwe zdobywanie nowej wiedzy i naukę kolejnych wyrazów. Dzięki pomocy rodziców można bardzo szybko przerobić całą książkę i móc przejść do bardziej skomplikowanych ćwiczeń.

Abecadło to produkt kierowany do najmłodszych

Sam produkt kierowany jest do najmłodszych dzieci. Idealnie sprawdzi się w przypadku pociech, które pierwszy raz będą miały styczność z alfabetem. Pozwoli na poznanie podstaw i lepsze zrozumienie zasad czytania. Rodzice dodatkowo za sprawą dedykowanych aplikacji na telefon mogą urozmaicić naukę poprzez emitowanie dźwięków. Taka forma nauki przypadnie do gustu każdemu dziecku i będzie wpływała na czerpanie większego zadowolenia z poznawania liter.

Na stronie: https://pomelody.com/ znajdą Państwo zarówno grę Abecadło, jak i wiele innych. W sklepie proponowane są gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Oferowane są produkty skierowane do dzieci w różnym wieku. Każda z pociech będzie w stanie znakomicie bawić się podczas nauki, a rodzice z dumą będą mogli obserwować jak dziecko się rozwija.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena