Dan Brown to obecnie bardzo głośne nazwisko, jeżeli chodzi o pisarzy. Wszystko za sprawą bestsellerowej książki zatytułowanej „Kod Leonarda Da Vinci". Pierwsze jej wydanie ukazało się przed sześcioma laty. Dan Brown jest Amerykaninem.

Data dodania: 2009-11-15

Wyświetleń: 2598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyszedł na świat w miejscowości o nazwie Exeter (stan New Hampshire) przed czterdziestoma pięcioma laty. W swoim rodzinnym mieście ukończył znajdującą się tam bardzo renomowaną szkołę średnią. Jego ojciec był w niej nauczycielem matematyki. Studiował na Amherst College. Pisarską karierę rozpoczął nie tak od razu. Początkowo myślał o zostaniu muzykiem - jako ciekawostkę w tym miejscu podać można, iż nagrał nawet dwie płyty. Przeszły one jednak bez jakiegokolwiek echa i trudno je było nazwać sukcesem.

Przestał się zatem w tej dziedzinie realizować i zatrudnił się w charakterze nauczyciela języka angielskiego w szkole średniej, do której kiedyś sam uczęszczał. Mniej więcej w tym też właśnie czasie chwycił za pióro i zaczął pisać. Jego dorobek literacki nie jest póki co imponujący. Ma na swoim koncie kilka zaledwie książek. Jego debiutem była powieść „Cyfrowa twierdza" - na rynek wyszła przed jedenastoma laty. Następne w kolejności były książki „Anioły i demony", „Zwodniczy punkt", wspominany już „Kod Leonarda Da Vinci" oraz „Zaginiony symbol". Na ukazanie się tej ostatniej w naszym kraju trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ jest to nowość - w Stanach Zjednoczonych ukazała się bowiem niedawno, bo w połowie września.

Ksiązki Dana Browna charakteryzują się między innymi tym, że są dość kontrowersyjne. Autor uwielbia bowiem uciekać się w nich do rozmaitych teorii spiskowych, a te przez ludzkość zawsze były uwielbiane - zwłaszcza, jeśli dotyczą dla przykładu Kościoła katolickiego. Wydarzenia przedstawiane przez Browna niewiele mają wspólnego z rzeczywistością - historię interpretuje on na swój własny sposób. W modzie jest obecnie przenoszenie jego powieści na duży ekran, ale jakość tych ekranizacji pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena