W jaki sposób poznać i odczytać kobiece zamiary? Skąd wiedzieć, co chcą nam przekazać kobiety? Zwłaszcza gdy większość kobiet mówi jedno, a robi drugie ;) W artykule tym dowiesz się, jak wykorzystać znajomość mowy ciała do lepszego zrozumienia kobiet oraz jak wykorzstać tę umiejętność w życiu codziennym.

Data dodania: 2009-10-25

Wyświetleń: 6754

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kobiety to niezwykle złożone stworzenia o czym niejednokrotnie mogłeś już się przekonać, niezależnie od tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą.

Dostrzec i zinterpretować poszczególne zachowania jest niezwykle ciężko, co wynika między innymi z faktu, iż ludzie lubią się maskować, być tajemniczymi – zjawisko to dotyczy szczególnie kobiet. Niestety – lub dla płci męskiej stety – mowa ciała jest trudna, a często niemożliwa do zakamuflowania!

Aby umiejętnie maskować swoje uczucia i emocje, dany osobnik musiałby być wrodzonym socjopatą lub wieloletnim praktykantem i świetnym znawcą komunikacji niewerbalnej. Na szczęście socjopaci stanowią zaledwie 1% całej populacji, podczas gdy temat manipulacji, NLP, NLS i temu podobnych jest rzadko podejmowany przez kobiety.

Wniosek z tego, że znając zasady i reguły mowy ciała, możemy umiejętnie rozczytać kobiece intencje i zamiary, a następnie wykorzystać to na własną korzyść.


W jaki sposób rozpoznać mowę ciała kobiety?

Mowa ciała jest językiem uniwersalnym – dotyczy każdego z nas, niezależnie od osobowości, wieku, płci, koloru skóry czy wieku. Komunikacja ta stanowi główny kanał wymiany informacji w wymianie informacji i jest wykorzystywana od niepamiętnych czasów. Także niemowlęta posługują się mową ciała, przekazując swoim matkom najważniejsze potrzeby – głodu, fizjologiczne i inne, które znajdziesz na modelu, jakim jest Piramida Maslowa – zresztą zapewne dobrze Ci znana.

Posiadając podstawową wiedzę z zakresu mowy ciała i komunikacji interpersonalnej, możemy przystąpić do identyfikacji poszczególnych gestów.


Przejdźmy do rzeczy – jak rozszyfrować kobietę?

Oczywiście nie napiszę tutaj gotowych regułek, gdyż każda osoba jest inna. Aby wyczuć mowę ciału u poszczególnych osobników wypadałoby, byś spędził z nią trochę czasu, poznał jej podstawowe reakcje i zachowania.

Mimo wszystko istnieje kilka głównych gestykulacji, które mogą przybliżyć prawdopodobne zamiary i chęci kobiety.

1) Zabawa włosami. Delikatne podgarnianie włosów z czoła i szyi sugeruje otwartość kobiety na Twoją osobę. Daje Ci pewność, iż zmierzasz w dobrym kierunku, a kobieta czuje się przy Tobie komfortowo i miło. Oczywiście należy uważać, by nie pomylić tego gestu z szybkim przeczesaniem włosów – to zwykła kosmetyka.

2) Usta. Jeśli kobieta niczego do Ciebie w danym momencie nie mówi, ani nie spożywacie żadnych posiłków / napojów, a mimo wszystko oblizuje wargi – możesz czuć się wyróżniony, gdyż oznacza to chęć do bliższego kontaktu, zbliżenia fizycznego! Nie chodzi tutaj o seks, choć nie jest to wykluczone. Powinieneś mieć się na czujności i obserwować dalsze zachowania swojej kobiety.

3) Ruchy rąk i palców. W rękach i palcach leży główna siła gestykulacji. To za pośrednictwem tych środków kobieta okazuje najwięcej emocji i myśli. Musisz bacznie obserwować jej zachowanie, a nie umkną Ci żadne szczegóły z przekazu Twojej partnerki. Fakt pocierania ręki o tył głowy możesz oznaczać kłamstwo, podobnie zaciskanie pieści. Pocieranie palcami o obrzeżach kieliszka może z kolei oznaczać chęć fizycznej bliskości z Tobą.

Porad i gotowych regułek można by wypisywać naprawdę wiele, nie temu jednak miał zostać poświęcony ten artykuł. Chciałem tutaj napisać, iż jest możliwe poznanie kobiecych zamiarów – czytanie intencji ludzkich po samym wyglądzie.

Na temat poszczególnych gestów i ich interpretacja napisano już wiele książek, do których jak najbardziej Cię zachęcam. Wiedza ta pozwoli Ci na dużo lepsze poznanie Twojej partnerki, uniknięcie wielu kłótni i nieporozumień.

Mowa ciała to wspaniałe lekarstwo na wiele problemów interpersonalnych. Ten kanał komunikacyjny jest stanowi główny przekaz informacji, a umiejętne ich odczytywanie daje Tobie znacznie większą przewagę nad każdym rywalem – zarówno w negocjacjach biznesowych, jak i podczas randkowania. Poznaj i skorzystaj na tej wiedzy.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena