W każdej większej firmie są już zatrudniani specjaliści do spraw rekrutacji, lub firm korzysta z Doradztwa Personalnego. Zazwyczaj są to osoby po skończonych studiach o kierunku psychologia, z odpowiednimi predyspozycjami do rekrutowania pracowników.

Data dodania: 2009-09-29

Wyświetleń: 1913

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Ich zadaniem jest wyłapanie „perełek”, bądź tego jednego- najlepszego spośród dziesiątek kandydatów.

Dzięki specjalistom zajmującym się rekrutacjami, firmy poszukujące pracowników mają pewność, że osoba przyjęta na nowe stanowisko będzie kompetentnym i odpowiedzialnym pracownikiem.

Taka usługa nie jest droga, a raczej przynosi wymierne korzyści. Pracodawca płaci za usługę - zyskuje pracownika, który okazuje się być najlepszym w swoim fachu. Jeśli jest najlepszy to znaczy, że firma na nim zarabia. Z istnienia takiej usługi jak Doradztwo Personalne szczególnie powinni cieszyć się kandydaci starający się o pracę, bowiem nie tylko od doświadczenia, ale od rozmowy kwalifikacyjnej zależy, czy obejmie się dane stanowisko. Dlatego, rozmowę kwalifikacyjną powinno się traktować jak egzamin. Tu trzeba przygotować nie tylko z dziedziny, która kojarzy się z przyszłym stanowiskiem, ale trzeba być również przygotowanym na pytania psychologiczne, nieraz odbiegające od rzeczywistych spraw związanych z przyszłą pracą.

Doradztwo Personalne to komisja równych szans, tutaj mierzą się najlepsi, i wygrywa ten, który najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności. Doradztwo Personalne ma za zadanie pomóc obu stronom- zarówno firmom jak i kandydatom. Pracodawca ma ułatwione zadanie, by przebrnąć przez żmudny proces rekrutacji, gdzie kandydatów zdarza się nawet kilkaset. Kandydaci mogą być pewni, że mają z szansę z innymi, a to czy dostana pracę zależy tylko od ich autoprezentacji i zdobytych umiejętności.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena