Specjalistyczne Centrum Medyczno-Szkoleniowe w Tychach prowadzi od wielu lat różnorodne kursy dla fizjoterapeutów. Oferując szeroki zakres szkoleń, od warsztatów jednodniowych po intensywne kursy kilkudniowe, CTM Tychy umożliwia fizjoterapeutom zdobycie i pogłębienie wiedzy w specjalistycznych obszarach, takich jak m.in. igłoterapia, czy manipulacyjne leczenie kręgosłupa. 

Data dodania: 2024-03-01

Wyświetleń: 115

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kursy dla fizjoterapeutów w CTM Tychy

Dzięki praktycznemu podejściu, najnowszym technikom i metodom nauczania, kursy te nie tylko podnoszą kwalifikacje zawodowe uczestników, ale również przyczyniają się do poprawy jakości oferowanych przez nich usług terapeutycznych. W ten sposób, CTM Tychy przyczynia się do rozwoju fizjoterapii jako dyscypliny, promując ciągłe kształcenie i doskonalenie umiejętności wśród profesjonalistów. Co warto wiedzieć jeszcze o kursach? Zachęcamy do lektury.

Kursy jednodniowe w CTM Tychy - warsztaty dla fizjoterapeutów

Kursy dla fizjoterapeutów organizowane przez CTM Tychy to doskonała okazja do zdobycia specjalistycznej wiedzy i umiejętności, niezbędnych w codziennej praktyce zawodowej. Dużą popularnością cieszą się kursy jednodniowe. Jednym z kluczowych przykładów tych szkoleń jest warsztat poświęcony wywiadowi fizjoterapeutycznemu w pracy z dorosłymi pacjentami ortopedycznymi. Ten kurs kładzie nacisk na umiejętność dokładnego zbierania wywiadu, co jest podstawą skutecznego planowania i wdrażania terapii.

Igłoterapia, jako metoda leczenia różnorodnych zespołów bólowych, zajmuje ważne miejsce w ofercie edukacyjnej CTM Tychy. Uczestnicy mają możliwość nauczenia się technik igłoterapii stosowanych w przypadku dolegliwości stopy oraz stawu skokowego, co jest szczególnie przydatne przy leczeniu urazów sportowych i przewlekłych bólów.

Kolejny moduł szkoleniowy skupia się na igłoterapii w zespołach bólowych kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Fizjoterapeuci zdobywają tu wiedzę na temat efektywnego łagodzenia bólu i dysfunkcji w tych newralgicznych obszarach ciała, co przekłada się na poprawę jakości życia pacjentów.

Warsztaty dotyczące igłoterapii w zespołach bólowych barku oraz kręgosłupa lędźwiowego to kolejne propozycje, które odpowiadają na potrzeby fizjoterapeutów chcących poszerzyć swoje kompetencje w zakresie leczenia bólu i dysfunkcji w tych często dotkniętych problemami obszarach. Uczestnicy kursów zdobywają praktyczne umiejętności, pozwalające na efektywne stosowanie igłoterapii, co jest istotne w kontekście rehabilitacji po urazach, jak również w terapii przewlekłych schorzeń.

Kursy kilkudniowe w CTM Tychy - szkolenia dla fizjoterapeutów

Kursy kilkudniowe i szkolenia dla fizjoterapeutów, organizowane przez CTM Tychy są skierowane do profesjonalistów poszukujących pogłębionej wiedzy i umiejętności w specjalistycznych metodach terapii. Wśród nich wyróżnia się kurs HVLA – manipulacyjne leczenie kręgosłupa i stawów obwodowych. Jest on nieoceniony w efektywnym redukowaniu bólu i poprawie zakresu ruchu w stawach, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia pacjentów.

Suche igłowanie z elementami akupunktury w praktyce fizjoterapeuty to kolejne szkolenie, które łączy tradycyjne techniki akupunktury z nowoczesnymi metodami leczenia bólu i dysfunkcji mięśniowej. Kurs ten oferuje fizjoterapeutom możliwość nauki skutecznych technik, które mogą być stosowane w szerokim zakresie problemów mięśniowo-szkieletowych.

Diagnostyka i Terapia Manualna Kręgosłupa L-S wg oraz Diagnostyka i Terapia Manualna Kręgosłupa Th-C to specjalistyczne szkolenia skupiające się na konkretnych segmentach kręgosłupa. Uczestnicy tych kursów zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat diagnozowania i leczenia dysfunkcji oraz bólu w dolnej części kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (L-S) oraz w odcinku piersiowo-szyjnym (Th-C). Programy te, oparte na wieloletnim doświadczeniu i badaniach Witolda Sodel, są niezwykle wartościowe dla fizjoterapeutów specjalizujących się w terapii kręgosłupa.

Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborna-Evjentha to natomiast kurs, który zapewnia kompleksowe szkolenie z zakresu manualnego leczenia dysfunkcji stawowych i mięśniowych. Bazując na sprawdzonych metodach Kaltenborna i Evjentha, szkolenie to kładzie szczególny nacisk na precyzyjną ocenę, mobilizację i manipulację stawów, co jest kluczowe w efektywnej terapii manualnej.

Podsumowanie

CTM Tychy oferuje szeroki zakres kursów dla fizjoterapeutów, od jednodniowych warsztatów po intensywne szkolenia kilkudniowe, skupiając się na metodach, takich jak igłoterapia, manipulacyjne leczenie kręgosłupa, suche igłowanie, a także terapie manualne wg koncepcji Kaltenborna-Evjentha. Dzięki praktycznemu podejściu, uczestnicy kursów zdobywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności, niezbędne w codziennej praktyce zawodowej, co nie tylko przyczynia się do podnoszenia ich kwalifikacji, ale również do poprawy jakości oferowanych usług terapeutycznych. CTM Tychy, promując ciągłe kształcenie i doskonalenie umiejętności wśród profesjonalistów, w istotny sposób przyczynia się do rozwoju fizjoterapii jako dyscypliny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena