Masaż leczniczy polega na uciskaniu ciała pacjenta w regularnym rytmie. Zastosowanie odpowiednich chwytów pozwala, poprzez oddziaływanie na mechanizmy nerwowe, poprawić ukrwienie oraz zmniejszyć napięci mięśni. Masaż leczniczy ma na celu wyeliminowanie bólu stawów, mięśni, czy  kręgosłupa.

Data dodania: 2011-03-25

Wyświetleń: 1827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wykonywanie masażu lecz niego na dużych powierzchniach ciała działa uspokajająco, odprężająco, nasennie. Wyróżniamy wiele rodzajów masażu leczniczego. Jednak wszystkie te metody opierają się na technikach masażu klasycznego i polegają na zastosowaniu regularnych, rytmicznych ruchów - uciskania, ugniatania, nacierania, głaskania, czy też mocnego oklepywania stawów, mięśni lub skóry.

Masaż leczniczy najczęściej stosuje się w celu złagodzenia sztywności, napięcia czy bólu mięśni. Ten rodzaj masażu jest szczególnie zalecany sportowcom. Zarówno przed zawodami sportowymi, w celu rozgrzania i rozluźnienia mięśni, jak i po wysiłku fizycznym, w celu złagodzenia bólu mięśni. Masaż leczniczy działa również przeciwskurczowo. Wykonuje się go również w przypadku ciąży, gdyż eliminuje on bóle porodowe. Masaż leczniczy ma także działanie odprężające, łagodzi napięcie psychiczne.

Jak stosowany jest masaż leczniczy? Przeciętny masaż trwa od 20 do 30 minut. Zazwyczaj stosuje się od 2 do 3 zabiegów tygodniowo.

Obecnie bardzo wiele placówek medycznych oferuje usługi w zakresie masażu leczniczego. Taką placówkę możemy bez problemu odnaleźć korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać na przykład „masaż leczniczy kraków” i już otrzymamy pełną listę specjalistów, którzy wykonają dla nas opisywany masaż. Jeżeli odczuwamy regularne bóle stawów czy mięśni to z całą pewnością warto skorzystać z pomocy masażysty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena