No właśnie, czy zastanawialiście się kiedyś po co idziemy do masażysty? Jakie korzyści płyną z dobrze wykonanego masażu? Postaram się pokazać zalety korzystania z masażu i mam nadzieję, że dzięki temu uda się namówić nowe osoby do wizyty u masażysty.

Data dodania: 2011-02-04

Wyświetleń: 2221

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1) Przede wszystkim i po pierwsze – profilaktyka, diagnostyka

Dobrze przygotowany masażysta, posiadający odpowiedni "warsztat narzędziowy" jest w stanie i zdiagnozować lub też wskazać "niedociągnięcia" naszego organizmu, tym bardziej, że mając osobisty kontakt z pacjentem (wzrokowy, czuciowy, wywiad, itp.) ma ułatwione zadanie.Może zdiagnozować problemy: skórne (np. interpretacja niedoczulicy, zaburzeń napięcia tkankowego) wszelkich napięć mięśniowych, powięzi natury stawowej, natury wewnątrz – narządowejinne. Wszyscy zdają sobie sprawę, że profilaktyka równa się zdrowie, dlatego też, trafne jest to stwierdzenie: "lepiej (i taniej) zapobiegać chorobom, niż je leczyć!" Działanie profilaktyczne, jest przeto najlepszą formą dbania o zdrowie.

2) Po drugie – masaż to łagodzenie bólu i napięć mięśniowych

Najbardziej oczekiwana reakcja po zabiegu! Masaż wspaniale sobie radzi z takimi dolegliwościami jak ból, napięcie mięśniowe, zakwasy, blokady stawów, itp. Masaż działa rozluźniająco, relaksująco, leczniczo na nasze mięśnie... ale i nie tylko.

3) Po trzecie - korekcja postawy

Prawidłowa postawa człowieka to z jednej strony norma, z drugiej jednak i zdrowotny jego sukces. Wiadomo, że wszelkie nieprawidłowości postawy ciała mogą nieść za sobą dolegliwości bólowe nie tylko mięśni, kości, nerwów ale i narządów wewnętrznych człowieka. Śmiało można powiedzieć że większość tzw. dysfunkcji somatycznych, czyli w popularnym języku "zablokowań" (segmentarnych i stawowych) ma swoja przyczynę w nadmiernych napięciach mięśniowych (zwanych przykurczami).

4) Po czwarte - likwidacja stresu (jego skutków)

Stres jest nieodłącznym czynnikiem w życiu człowieka i może być niekorzystną reakcją na nadmierną presję. Nie jest co prawda chorobą, ale jeśli jest intensywny i trwa długo, to może nawet doprowadzić do pogorszenia zdrowia psychicznego (np. depresji, załamania nerwowego) i fizycznego (np. choroby serca). Stres powoduje m.in.: podwyższone napięcie mięśni, sztywność karku, szyi i ramion, problemy skórne (między innymi nadpotliwość) problemy z oddychaniem,brak energii, apetytu, inne dolegliwości, które z kolei mają bezpośredni wpływ na: brak koncentracji, rozdrażnienie, nieefektywność, obojętność, kłopoty z relaksacją, a nawet z zaśnięciem.Masaż w przypadku nadmiernego stresu jest wręcz wskazanym zabiegiem a wykonany przez dobrego fachowca, znakomicie zniweluje skutki napięcia psychicznego.

5) Po piąte – atmosfera niezapomnianego relaksu

Orientalny wystrój gabinetu, tajemniczy, relaksująca muzyka w tle, lekki, fachowy dotyk masażysty... tak najczęściej kojarzy się nam masaż relaksujący. Form masażu relaksującego jest wiele.

6) Po szóste - modelowanie sylwetki, medycyna estetyczna

Modelowanie sylwetki to przede wszystkim domena kobiet, choć zdarzają się i mężczyźni. Modelowanie miejsc "problemowych" związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub/i cellulitem jest dzisiaj popularnym zabiegiem. Pomimo dostępnych rożnych maszyn modelujących, ręce masażysty są nadal doskonałym narzędziem w walce.

7) Po siódme – kosmetyka

Masaż wzmacnia działanie wszelkich kremów, oliwek, preparatów. Skóra mocno rozgrzana i odpowiednio rozmasowana przez masażystę o wiele szybciej chłonie zawartość stosowanego specyfiku. Polecamy zatem zabiegi masażu leczniczego i relaksacyjnego jako wspaniały lek. Nie ma on formy tabletek i o to chodzi...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena