Artykuł określa sposoby wykonywania usług księgowych w każdym podmiocie gospodarczym. Udowadnia, że prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 3643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prowadzisz działalność gospodarczą? Tak jak większość firm musisz prowadzić rozliczenia podatkowe względem Urzędu Skarbowego, rozliczenia względem ZUS oraz innych podmiotów... Tego typu usługi księgowe można wykonywać na kilka sposobów.

Pierwszy sposób to prowadzić rozliczenia podatkowe i kadrowe samemu - oznacza to, że oprócz szefa jesteś także księgowym. Głównym celem Twojego działania jest prowadzenie firmy, a Ty musisz jeszcze borykać się z rozliczeniami podatkowymi i kadrowymi. Musisz ciągle uaktualniać swoją wiedzę, ponieważ przepisy prawne ciągle zmieniają się.

Drugim sposobem prowadzenia księgowości jest zatrudnienie księgowego, który na bieżąco monitoruje zmiany przepisów i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Jednakże takie rozwiązanie jest dosyć drogie ze względu na wynagrodzenie pracownika.

Trzecim sposobem prowadzenia księgowości jest skorzystanie z usług zewnętrznych np. takiego podmiotu jak biuro rachunkowe z certyfikatem księgowym wydanym przez Ministra Finansów. Powierzając nam zadanie wykonania usług księgowych masz pewność prawidłowo sporządzonych rozliczeń podatkowych i kadrowych. Otrzymujesz także gwarancję, że usługi księgowe będą dobrze wykonane dzięki wykupionej przez biuro rachunkowe polisie ubezpieczeniowej OC. Dodatkowo zauważysz także zmniejszenie kosztów usług księgowych oraz posiadanie większej ilości wolnego czasu.

Jeśli chciałbyś zmienić sposób prowadzenia księgowości w  Twojej firmie, wejdź na firmową stronę, zadaj pytanie dotyczące orientacyjnej stawki za usługi księgowe i umów się na uszczegółowienie oferty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena