Komfort, nowoczesny design i ergonomia. Te trzy cechy stały się obowiązkowe w projektowaniu nowoczesnej powierzchni biurowej. Jeśli kilkadziesiąt lat temu nie było to znaczące, obecnie badania naukowe i marketingowe dowiodły, że projektowanie środowiska pracy jest ważniejsze niż płace.

Data dodania: 2018-10-09

Wyświetleń: 986

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Top 3 unikalne lokalizacje biurowe w Polsce

Polska już kilka lat z rzędu zajmuje stabilną pozycję na rynku powierzchni biurowych w Europie. Nowoczesny design, przyjazna dla środowiska infrastruktura i wysoka wydajność — te cechy są nieodłącznym elementem najnowszej przestrzeni biurowej w Polsce. Dziś kraj znajduje się w pierwszej dziesiątce liderów europejskiego rynku nieruchomości biurowych pod względem obciążenia i wypłacalności.

Wybraliśmy dla Ciebie kilka wyjątkowych projektów — lokalizacje biurowe w Polsce, które wyprzedziły swoich konkurentów i śmiało mogą się nazywać „biura przyszłości".

1. Business Garden, Warszawa

Ten park biznesowy znajduje się w południowo-zachodniej części Warszawy. Obszar ten jest popularny wśród pomieszczeń biurowych, przecież on ma bardzo korzystne położenie – 15 minut do centrum miasta i Lotniska Chopina.

Kompleks wziął za podstawę ekologicznie czysty i modny trend – połączenie architektury z naturą. Na terenie parku znajduje się 7 nowych pomieszczeń biurowych. To więcej niż 90 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Połączenie białego fasada i ciemnego szkła nadają futurystyczny wygląd, a zielone tereny parku tworzy przyjemny estetyczny kontrast. Jest to bardzo istotna decyzja – z okien biura zawsze roztacza się piękny widok i co najważniejsze – pracownicy zawsze mogą przeprowadzić mały wypoczynek w zgodzie z naturą, po prostu wychodząc z pomieszczenia.

Na terenie kompleksu można znaleźć biura, sale konferencyjne, strefę relaksu, hotel i restaurację. Urządzenia charakteryzują się pięknym wystrojem wnętrz. Taki typ parku biznesowego doskonale nadaje się dla firm z dużą ilością personalu, które cenią komfort codziennej pracy swoich pracowników.

2. Piastów Office Center, Szczecin

W mieście, w którym harmonijnie łączą się Średniowiecze i szybki rozwój, pojawiła się wyjątkowa lokalizacja biurowa. Te ekskluzywne biura nazywają się Piastów Office Center.

Dla centrów biurowych tego typu nie można nawet pomyśleć o korzystniejszej lokalizacji niż centrum miasta. Tu, niedaleko dzielnicy Nowe Miasto, wznosi się kompleks trzech budynków. Piastów Office Center składa się z trzech niezależnych budynków, których łączna powierzchnia wynosi 21 000 m2. Ten projekt został stworzony przez biuro architektoniczne Atelier7. Oni nadali im wyjątkowy styl.

Dlaczego jest to wyjątkowa lokalizacja? Z zewnątrz wydaje się, że jest to typowy centrum biurowe w futurystycznym stylu. Ale w środku można zauważyć różnicę – to jakiś miks futurystki, luksusu i moderna. Błyszczące podłogi, szklane ściany, połączenie czerni, bieli i złota — wnętrze naprawdę umiejętnie estetycznie zaprojektowane.

Centrum oferuje przestrzeń biurową i handlową o doskonałych warunkach pracy — wszystkie niezbędne nowoczesne udogodnienia, przestronne pokoje i rozsądny projekt przestrzeni. Centrum oferuje również skorzystać z usług kawiarni, restauracji, fitness i wellness. Zaletą służy też duży teren do parkowania – 500 miejsc parkingowych.

3. Quattro Business Park, Kraków

Trójkę liderów zamyka zdecydowany kandydat w kategorii „biura przyszłości". Ten biurowy centrum położony jest w centrum Krakowa, w pobliżu jednej z głównych dróg miasta.

Samo miasto zasługuje na uwagę – to przemysłowy, kulturowy i biznesowy centrum Polski, i dlatego wiele prywatnych przedsiębiorców zalecają, aby tutaj rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność. Firma wykazała inicjatywę w planowaniu architektonicznym miasta. Zbudowane kompaktowe biura z rozsądnym planowaniem, dostępnością i nowoczesnym designem. Właśnie taki format biur w Krakowie najbardziej aktualny.

Na rynku wynajmu nieruchomości w mieście istnieje silna konkurencja. Co przyniosło daleko do przodu Quattro Business Park? Dużą rolę odgrywa lokalizacja – 15 minut przy głównej drodze do centrum miasta i około 25 minut od lotniska. To zwiększa zapotrzebowanie lokalnych firm, dla których ważna jest dostępność biura dla potencjalnych klientów. Quattro Business Park stał się bardzo popularnym miejscem dla lokalizacji biura, siedziby lub lokalu handlowego. Drugą przyczynę można określić wizualnie – centrum biurowe wyróżnia się wśród otaczającej architektury. Szklana fasada budynku przyciąga uwagę, a konstrukcja domu w postaci kuba nadaje futurystyczny wygląd. Trzecim i chyba głównym powodem jest popularność całego rejonu biznesowego wśród światowych firm. To zapewnia przedsiębiorcom duże możliwości dla biznesu i kariery. Quattro Business Park stał się bardzo popularnym miejscem dla lokalizacji biura, siedziby lub lokali handlowych.

Wyjątkowość tych lokalów biurowych – to połączenie profesjonalnego widzenia architektury, designu i doskonałej lokalizacji, i to właśnie te cechy są ważne dla firmy, która ceni komfort swoich pracowników i klientów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena