Meble biurowe do gabinetu. Jak urządzić gabinet?
Gabinet to miejsce, które powinno podkreślać profesjonalizm i prestiż firmy. Meble biurowe do gabinetu są wizerunkiem każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości firmy czy charakteru działalności. Jak zaprojektować elegancki i nowoczesny gabinet? Które meble gabinetowe są najchętniej wybierane?

Data dodania: 2021-11-30

Wyświetleń: 419

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gabinet to miejsce, które powinno podkreślać profesjonalizm i prestiż firmy. Meble biurowe do gabinetu są wizerunkiem każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości firmy czy charakteru działalności. Jak zaprojektować elegancki i nowoczesny gabinet? Które meble gabinetowe są najchętniej wybierane?

Urządzamy gabinet: POMYSŁY I INSPIRACJE

Na co zwrócić uwagę projektując wymarzony gabinet? Meble biurowe do gabinetu powinny być spójne z profilem działalności naszej firmy. Przykładowo meble gabinetowe klasyczne będą idealnie komponować się w kancelarii adwokackiej, prawniczej lub notarialnej, agencji celnej, urzędzie miasta czy gminy. Nowoczesne meble biurowe zaś idealnie sprawdzą się w dużych korporacjach, biurach projektowych, agencjach PR czy firmach z branży nowych technologii. Pamiętajmy o tym, by nasze meble gabinetowe pasowały również do koloru ścian, wykładziny i dodatków.

Gabinety damskie i męskie również różnią się między sobą. Kobiety zajmujące stanowiska managerskie dużo częściej decydują się na bardziej zdecydowane akcenty kolorystyczne i oryginalne akcesoria. Wybierają meble gabinetowe i dodatki w energetycznych, odważnych kolorach, które sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej dynamiczne - zaczyna tętnić życiem. Kobiety dużo chętniej eksponują w swoich gabinetach osobiste przedmioty takie, jak zdjęcia rodzinne czy pamiątki z wakacji. W damskich gabinetach zazwyczaj znajdziemy również rośliny doniczkowe w eleganckich osłonkach, świece, ozdobne wazony, lustra czy inne tego typu dekoracje.

Mężczyźni na stanowiskach managerskich wolą pomieszczenia w stylu industrialnym, w większości przypadków są też miłośnikami minimalizmu. W męskich gabinetach króluje czerń, beton, drewno często też skóra. Z osobistych przedmiotów najczęściej spotyka się dyplomy lub statuetki. Dlatego też projektanci coraz częściej starają się zachęcać panów do przemycania w swoich gabinetach przedmiotów nawiązujących do ich pasji i zainteresowań. Takie przedmioty mają znaczenie psychologiczne - pozwalają przełamać pierwsze lody w kontakcie z nowym klientem i stawiają szefa w bardzo korzystnym świetle - pracownicy i klienci zaczynają go postrzegać jako bardziej interesującą i zwyczajnie “ludzką” osobę.

Gabinet: jak rozsądnie podzielić przestrzeń?

Gabinet to miejsce, w którym odbywają się spotkania biznesowe, różnego rodzaju negocjacje czy transakcje handlowe. To w gabinecie szef podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości przedsiębiorstwa, spotyka się z kontrahentami, ale również relaksuje się, pije kawę i załatwia prywatne sprawy.

Z uwagi na ilość funkcji, jakie to pomieszczenie spełnia, meble biurowe do gabinetu powinny również być wielozadaniowe. Zanim zamówimy meble do gabinetu dyrektora pamiętajmy o tym, by podzielić pomieszczenie na strefy. Konieczne będzie wydzielenie minimum trzech stref:

  • Strefa do pracy, podpisywania umów i kontraktów.
  • Strefa do spotkań z pracownikami firmy oraz klientami z zewnątrz.
  • Strefa do relaksu.

Do zorganizowania komfortowej strefy do pracy potrzebne będzie wygodne i eleganckie biurko do gabinetu. Do wyboru mamy różne kolekcje mebli gabinetowych, które różnią się między sobą nie tylko stylem, ale również wielkością czy rodzajem użytych materiałów.  Największą popularnością cieszą się meble do gabinetu dyrektora wykonane z drewna. Drewniane meble gabinetowe są szlachetne i uniwersalne, pasują do większości wnętrz i bardzo przyjemnie się przy nich pracuje.

Aranżując strefę do spotkań z pracownikami ale również kontrahentami spoza firmy należy pamiętać, że meble gabinetowe w tej strefie powinny być spójne z biurkiem. Najlepiej, jeśli pochodzą z tej samej kolekcji, wtedy mamy pewność, że będą wykonane z tego samego rodzaju drewna i utrzymane w identycznej kolorystyce.

W strefie spotkań powinien znaleźć się stół i wygodne krzesła. To ważne, by rozmawiając z pracownikami czy klientami biznesowymi szef wstał od biurka i usiadł na równi z innymi uczestnikami zebrania. To przekroczenie pewnej psychologicznej bariery, które pozwala budować relacje, ułatwia kontakt i sprawia, że spotkanie przebiega w bardziej przyjaznej atmosferze.

Ostatnia strefa - czyli kącik do wypoczynku - zwykle przysparza najwięcej problemów, ponieważ nie w każdym gabinecie jest na tyle miejsca, by wydzielić aż 3 strefy. Dlaczego jednak powinniśmy zadbać o to, żeby strefa do relaksu mimo wszystko znalazła się w gabinecie szefa? Prezes firmy pracuje na wysokich obrotach, najczęściej przychodzi do biura jako pierwszy i wychodzi jako ostatni. Jego praca jest źródłem nieodłącznego stresu. Pracownicy i kontrahenci oczekują od niego pełnej dyspozycyjności, chcieliby też, żeby zawsze był w dobrym nastroju. Prawda jest jednak taka, że często on sam ma niewiele czasu na regenerację. Ciężko jest odpoczywać w biurze, dlatego tak ważne jest wydzielenie strefy relaksu, która nie będzie powiązana z pracą. Równie ważne jest nauczenie się korzystania ze wszystkich tych stref tak, by mózg mógł przełączać się z trybu pracy w tryb odpoczynku.

Pierwsza i druga strefa jest zarezerwowana do pracy. Zasiadając przy biurku lub w strefie spotkań nasz mózg przełącza się w tryb pracy. Strefy te są związane z planowaniem, deadlinami, uczuciem stresu i odpowiedzialności. Aby przełączyć się w tryb odpoczynku musimy zmienić otoczenie, przenieść się w strefę, w której nie podpisujemy umów, nie uzgadniamy warunków współpracy i nie podejmujemy ważnych decyzji dotyczących przedsiębiorstwa. Może to być wygodny fotel ze stolikiem kawowym, sofa lub zestaw wypoczynkowy. Pamiętajmy, by przechodząc do strefy wypoczynku nie brać ze sobą stosu dokumentów firmowych. Strefa relaksu służy do prostych czynności takich, jak picie kawy, przeglądanie prasy czy medytacja.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena