W dzisiejszych czasach na Polskim rynku dominują hurtownie i importerzy odzieży używanej z Anglii, Irlandii, Holandii czy Niemiec. Praktycznie każdy, kto chciałbym rozpocząć swoją przygodę z tym biznesem skazany jest na oferowanie swoim klientom towaru właśnie z tych krajów.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 7902

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Co jednak w przypadku, gdyby powstające jak grzyby po deszczu secondhand'y chciały się czymś wyróżnić? Bardzo prostym sposobem na to jest oferowanie towaru importowanego z innego kraju. Czy hurtownia odzieży używanej oferująca towar z Włoch nie zainteresowałaby potencjalnego nowego przedsiębiorcę?

 Problem w tym, że w Polsce handel włoską odzieżą używaną praktycznie nie istnieje. Powód jest jeden - bardzo mało bezpośrednich importerów z tamtej części Europy, a co za tym idzie nie ma w kraju hurtowni, w których klienci mogliby zaopatrywać się w używaną odzież z Włoch.

 Warto byłoby zastanowić się nad zajęciem tej jak dotąd niszowej części rynku. Są cztery możliwości, prowadzenia własnej hurtowni odzieży:

1. Sprzedaż tylko towaru sortowanego

2. Sprzedaż tylko towaru niesortowanego

3. Sprzedaż towaru sortowanej i niesortowanego

4. Kupno towaru niesortowanego i sortowanie we własnym zakresie

 Jeżeli mamy mały magazyn to opcja numer 1 wydaje się najbardziej korzystna. W takim wypadku, towar, który kupimy od importera możemy z powodzeniem sprzedawać klientom z całej Polski wysyłając go firmą kurierską. W przypadku posiadania większego magazynu możemy sprzedawać zarówno sort jak i niesort, a jeżeli mamy bardzo duży magazyn i chęci możemy kupować towar niesortowany i sortować go we własnym zakresie.

 W jaki jednak sposób mieć dostęp do lukratywnego rynku włoskiej odzieży używanej? Najważniejsza kwestia to znaleznienie odpowiedniego bezpośredniego importera odzieży używanej z Włoch. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy skorzystać np. z wyszukiwarki Google.pl wpisując frazę "importer odzieży używanej z Włoch", a pojawi się lista firm sprowadzająca towar ze słonecznej Italii.

 Koszt otwarcia takiej hurtowni kształtuje się w granicach 20-30tys, złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie w naszym kraju sklepy z odzieżą używaną cieszą się coraz większą popularnością można stwierdzić, że własna hurtownia to dobry pomysł na dobrze prosperujący biznes i przy odrobinie pracy i wysiłku, może on przynieść właścicielowi bardzo duże zyski.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena