Powstające w bardzo szybkim tempie hurtownie odzieży używanej mają jeden zasadniczy mankament dla właścicieli sklepów – wysoka cena zakupu w porównaniu z bezpośrednimi importerami. Czy zatem, zanim dokonamy pochopnego zakupu w hurtownie nie warto poszukać dostępu do samego źródła?

Data dodania: 2010-10-08

Wyświetleń: 2992

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrastają w Polsce coraz to nowe hurtownie z odzieżą używaną, nową a także outletową. Większość z tych hurtowni zaopatruje się u tych samych importerów, jednak każdy ma inny sposób na przyciągnięcie klienta (np. wywieszenie całego towaru na wieszaki, podzielenie go na lepszy i gorszy, walka cenowa itp.) . Niestety obojętnie w jaki sposób hurtownia chciałaby zachęcić Klienta do zakupu to jedna rzecz jest niezmienna – bardzo wysoka cena zakupu w porównaniu z cenami u bezpośredniego importera.

Nowo powstające sklepy, które kupują towar w hurtowniach odzieży używanej i nie mają dostępu do bezpośrednich importerów są skazane na wyższe ceny przy uruchamianiu swoich działalności, co już na wstępie utrudnia im osiąganie bardzo dobrych wyników finansowych. Sposobem na ominięcie w tym łańcuchu hurtowni jest właśnie dojście do bezpośredniego importera odzieży używanej i złożenie u niego zamówienia. Korzyści, jakie Kupujący z tego tytułu może uzyskać są bardzo wymierne. Ceny u importerów odzieży używanej są czasami niższe o 50% niż w hurtowniach, dzięki czemu osoba rozpoczynająca swoją przygodę z odzieżą używaną już na samym początku może zaoferować klientowi więcej towaru, lub zakupić towar wyższej jakości.

Jak dotrzeć do takich bezpośrednich importerów odzieży używanej? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki Google.pl i wpisanie w pole wyszukiwania np. „importer odzieży używanej”. Pojawi się lista firm w większości zajmująca się bezpośrednim importem odzieży używanej.

Większość sklepów sprzedaje towaru angielski, irlandzki lub holenderski. Warto zainteresować się włoską odzieżą używaną, gdyż jak wszyscy wiedzą najlepsza odzież i najnowsze fasony wywodzą się właśnie z tego kraju. Aby w szybki sposób znaleźć importerów włoskiej odzieży używanej wysarczy wpisać w Google.pl np. "importer odzieży używanej z Włoch" a napewno pojawią się interesujące wyniki wyszukiwania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena