Jeżeli zakupy w galeriach handlowych już Cię nudzą, a do tego chcesz zaoszczędzić na ubraniach czy spróbować swojego szczęścia – wybierz się na prawdziwe łowy do hurtowni z odzieżą używaną, czyli second-handu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć jako początkujący miłośnik ciucholandów. 

Data dodania: 2015-08-03

Wyświetleń: 1393

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zaprzyjaźnić się z second-handem, poradnik dla początkujących

Żeby Twoja wizyta do sklepu z tanią odzieżą używaną nie stała się rozczarowaniem oraz stratą czasu, znajdź informację o tym, gdzie i kiedy znajdziesz świeżą dostawę, zanim jeszcze wyjdziesz z domu. Większość hurtowni odzieży używanej typu niesort cieszą się największą popularnością w pierwszy dzień dostawy, czyli  czas, kiedy znajdziesz najwięcej asortymentu, lub  podczas wyprzedaży – kiedy zaoszczędzisz nawet więcej . Jeżeli jesteś mieszkańcem dużego miasta i nie masz pojęcia, do jakiego z setki second-handów w Twojej okolicy iść - zasięgnij rady u znajomych, całkiem możliwe, że polecą kilka ulubionych sklepów. Coraz częściej znani blogerzy modowe chwalą się „perełkami”, które kupili za grosze w hurtowni odzieży używanej, zdradzając swoim fanom jej lokalizację. Autor bloga modowego Dawid Tymiński, czyli Secondhand Dandy na swojej stronie nawet stworzył mapę polskich second-handów, do których warto zajrzeć. A więc kto szuka, ten zawsze znajdzie.

Gra o… ciuchy

Jeżeli akurat potrzebujesz nowej czarnej sukienki w białe kwiatki lub idziesz tylko po to, aby kupić niebieskie sandały na lato – omiń second-hand. Zapamiętaj, że nigdy nie masz pewności, iż wrócisz do domu z torbą pełną zakupów, dlatego nie nastawiaj się na kupienie czegoś konkretnego. Zajrzyj do wszystkich działów, nawet tego z używaną odzieżą dziecięcą hurt, bo może przypadkiem ktoś zostawił tam torebkę marki Michael Kors za 5 zł – zdarza się to o wiele częściej, niż sobie myślisz. Oczywiście, hurtowa sprzedaż odzieży używanej przypomina grę hazardową – po prostu nie zawsze masz szczęście, jednak zapomnij o tym, żeby otwierać drzwi z napisem „odzież używana”, myśląc, że nic tutaj nie da się znaleźć – nie popełniaj tego samego błędu, co wielu.

Strój myśliwego

Sukces, jaki osiągniesz na „polowaniu”, zależy od tego jak dobrze będziesz uzbrojony. Do średniej wielkości plecaka wrzuć metr krawiecki, ponieważ w niektórych przypadkach rozmiar na metce może tylko wprowadzić w błąd. Znając własne wymiary, łatwo zmierzysz czy dana rzecz na Ciebie pasuje. Jeśli po przeczytaniu tego akapitu nasuwa Ci się pytanie: „Dlaczego po prostu nie zmierzyć?”, na pewno jeszcze nie wiesz, że większość hurtowni z odzieżą używaną nie posiada porządnej przymierzalni. Prawdopodobnie znajdziesz w sklepie lustro, dlatego załóż obcisły T-shirt, szorty lub legginsy oraz luźną koszulkę, którą da się łatwo zdjąć w razie potrzeby.

Nie daj się uwieść

Nie trać zdrowego rozsądku po zobaczeniu napisu „wszystko po 2 zł”. Nie kupuj rzeczy, jeśli do końca nie jesteś pewny, że kupiłbyś jej w normalnej cenie. Zanim pójdziesz do kasy, pomyśl nad tym z czym je nosić oraz czy da się naprawić ewentualne uszkodzenia. Nie bierz ze sobą więcej pieniędzy, niż zamierzasz wydać, w przeciwnym wypadku w pewnym momencie możesz po prostu stracić poczucie miary.

Na koniec zapamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano. Trochę cierpliwości i praktyki, a nie zorientujesz się, jak Twoja szafa napełni się tanimi „perełkami” z second-handu. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena