Czerń uchodzi za symbol elegancji i tak też jest postrzegana – zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz. Ze względu na jej uniwersalność, nietrudno dobrać do niej odpowiednie dodatki. Czerń w wydaniu monokolorystycznym prezentuje się równie dobrze.

Data dodania: 2014-10-23

Wyświetleń: 5154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O czerni z pewnością wiele wiedzą panie – jeśli nie mają pomysłu na wieczorową kreację, z pewnością sprawdzi się mała czarna. Choć lata i sezony mijają, ona ciągle nie wychodzi z mody. A wszystko dzięki tej klasycznej, eleganckiej barwie.

Czerń nie ma odcieni – to ograniczenie, jakiego nie mamy w przypadku innych kolorów. Dlatego aby dodać jej życia i uczyć jednobarwny wizerunek bardziej dynamicznym, powinniśmy sięgać po rozmaite tkaniny i różne faktury. W ten sposób zyskamy wizerunek, który choć jednobarwny, będzie dopracowany pod każdym względem. Panowie mogą wić łączyć chociażby wełniane szale i skórzane kurtki, choć to zaledwie jednak z licznych propozycji.

Dla osób, których tak ciemne stylizacje nie przekonują, przydatne będą barwne akcesoria. Nawet niewielki, ale wyróżniający się na tle czerni dodatek sprawi, że poczujemy się lepiej w swojej stylizacji – mniej mrocznie i tajemniczo.

Jeśli nie dostrzegamy uroku w połączeniu czerni z czernią, możemy postawić jedynie na poszczególne elementy utrzymane w ten kolorystyce. Czarny sweter i klasyczne jeansy, czarne rurki i jaśniejsza góra, a może tylko czarne dodatki – kapelusz, czapka, szalik, rękawiczki? Nie zapominajmy o butach, które stanowią jeden z najważniejszych elementów dopełniających męską stylizację.

Nie ulega także wątpliwości, że stroje w ciemnych barwach - -również czarne – stanowią uniwersalne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Przede wszystkim czarne elementy garderoby sprawiają wrażenie bardziej eleganckich i gustownych, choć często nie mają wiele wspólnego ze szlachetnymi materiałami i prawdziwie zjawiskowymi fasonami. Kolor sprawa jednak, że nadają się na uroczystości rodzinne, półformalne spotkania, a także na egzaminy czy do teatru.

Z tego też względu warto mieć w szafie choćby jedną parę czarnych spodni, jedne sweter w tym samym kolorze, a także okrycie wierzchnie: płaszcz lub kurtkę. Te ostanie nie tylko nie będą przyciągały wzroku intensywnymi kolorami, ale będą stosowne do każdej okazji, jaka nadarzy się w jesienno-zimowym okresie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena