Welon jest uzupełnieniem każdej sukni ślubnej. Wiele kobiet marzy, żeby w dzień śłubu go założyć, inne rezygnują uważając, że jest zbędny. Wybierając ślubny strój warto poznać wszystkie zalety welonu.

Data dodania: 2011-10-28

Wyświetleń: 2758

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

A zalety te są bardzo liczne. Welon wysmukla, nadaje efekt mgiełki i lekkości, stanowi piękną oprawę sylwetki. Rodzajów i fasonów welonów jest, tak jak sukien ślubnych, bardzo dużo. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Używane suknie ślubne są najczęściej sprzedawane wraz z welonem. Welon musi być idealnie dopasowany do sukienki, jej charakteru. Haftowany? Ozdobiony kryształkami? Laminowany? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Może być welon dłuższy lub krótszy. Wybierając welon należy się kierować wyglądem i fasonem sukni oraz zaplanowaną przez nas na ten dzień fryzurą.  Jednak warto pamiętać o kilku obowiązujących zasadach. 

Welony mogą być szyte z:

-  tiulu – jest to lekka, ażurowa tkanina,

- szyfonu – jest to cienki i przezroczysty materiał,

- koronki.

Welony mogą być całkowicie gładkie lub ozdobione na przykład haftem czy kryształkami. Różne są także długości welonów: długi, ciągnący się po ziemi tren czy krótki, do ramion.  Welon może być także dwu- lub trzywarstwowy. Jeżeli zdecydujemy się na taki, jego krótszą warstwę możemy przełożyć do przodu i potraktować ją jak woalkę przesłaniającą twarz.

Jak dobrać welon?

Bogato zdobiona suknia ślubna nie potrzebuje już zbyt wielu dodatków, dlatego najlepszy będzie dla niej welon prosty, całkowicie gładki. Do sukni prostej i skromnej, możemy pozwolić sobie na bardziej dekoracyjny welon, na przykład wykończony lamówką czy koronką. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że welon powinien być dopasowany nie tylko do sukni ślubnej, ale i do figury Panny Młodej. Niska kobieta powinna upiąć swój welon maksymalnie wysoko, co wydłuży znacznie sylwetkę i ją wyszczupli. Działanie wydłużające sylwetkę ma także długi, ciągnący się tren. Welon może zamaskować również zbyt szerokie barki, pod warunkiem, że będzie sięgał on za ramiona. W przypadku zgrabnej i wysokiej kobiety, długi welon podkreśli jej figurę.

Jak się przypina welon?

Welon powinno się przypiąć na samym końcu ślubnych przygotowań. Według tradycji, przypięcie welonu Panny Młodej należy do jej świadkowej. Każdy welon powinien być wyposażony w grzebyczek, który pozwoli go utrzymać na włosach. Grzebyk możemy zasłonić włosami bądź kwiatami. Wiele kobiet decyduje się również na ozdobny diadem. Welon warto spryskać przed wyjściem do kościoła lakierem – dzięki temu utrzyma on swój kształt przez całą, długą noc.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena