Suknia ślubna to najważniejszy element stylizacji ślubnej Panny Młodej. Jednak równie ważne są dodatki do niej (jak buty, bukiet czy welon), które podkreślą jej charakter oraz dodadzą Pannie Młodej uroku.

Data dodania: 2011-10-27

Wyświetleń: 1962

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdzie najlepiej szukać dodatków do sukni slubnej?  Każdy komis czy salon sukien ślubnych ma w swojej ofercie duży wybór dodatków ślubnych. Warto także przejrzeć pod tym kątem ogłoszenia w Internecie.

Welon

Dostępnych jest wiele rodzajów i fasonów welonów. Odpowiednio dobrany welon powinien pasować nie tylko do sukni ślubnej, ale, co ważne, również do sylwetki Panny Młodej. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z jego magicznych właściwości wpływania na to, jak się prezentuje Panna Młoda. Welon bowiem potrafi wydłużyć sylwetkę (pod warunkiem, że jest wysoko upięty) i ją wyszczuplić, podkreślić zgrabną figurę lub zatuszować zbyt obszerne barki.

Buty

Wydaje się, że jeśli będziemy miały długą suknię, buty będą niewidoczne. Jednak nic bardziej mylnego - przy każdym tanecznym kroku suknia może się podnosić ukazując nasze buciki. Jakiezatem powinny być buty na ślub? Przede wszystkim wygodne. Jeżeli na co dzień ledwo chodzisz w wysokich obcasach czy szpilkach, na wesele nie ma co ich zakładać, żeby się nie męczyć.  A co z wyglądem i fasonem butów?  Buty powinny być dobrane pod kolor sukni. W zasadzie ich kształt  powinien zależeć wyłącznie od Twoich preferencji i wygody. Mogą to być buty szpiczaste, zaokrąglone lub z kwadratowym czubkiem.

Buty warto kupić wcześniej, zwłaszcza jeżeli są to obcasy, w których nie chodzimy na co dzień. Jeżeli nie mamy wprawy w chodzeniu na wysokich obcasach, a chcemy w nich wystąpić podczas swojego ślubu, warto trochę poćwiczyć. Eleganckiego chodzenia w obcasach można bez problemu się nauczyć.  Buty przed założeniem  warto trochę rozchodzić . Można uniknąć w ten sposób nieprzyjemnych odcisków i obcierania, które może się zdarzyć już podczas pierwszego tańca. A jak tu wytrzymać w takich butach całą długą noc? Jeżeli przeczuwamy, że nie wytrzymamy w  butach, które kupiłyśmy całego wesela, możemy wziąć sobie na przebranie wygodniejsze, na przykład płaskie, jasne balerinki i dyskretnie zmienić je podczas wesela.

Bielizna

Ważne jest także to, co jest niewidzialne dla oka, czyli bielizna. Warto przekonać się o magicznej funkcji bielizny, jaką jest  modelowanie całej sylwetki. Wybór odpowiedniej bielizny często schodzi na dalszy plan. A to od niej przecież zależy, czy będziemy w tym dniu czuć się komfortowo. Ważną rolę odgrywają również dobrane pod kolor sukni rajstopy bądź pończochy. Które z nich wybrać? Wiadomo, że w pończochach jest chłodniej, zwłaszcza jeśli bierzemy ślub latem, wygodniejsze są również w toalecie. Konieczne jest także zaopatrzenie się dodatkową parę rajstop lub pończoch w razie gdyby pojawiło się niechciane oczko. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena