Popularność bransoletek modułowych to w dużej mierze zasługa nieskończonej ilości kombinacji, jakie dają. Możemy bawić się i zestawiać zawieszki wedle własnego uznania, szukać inspiracji w zależności od nastroju czy okazji.

Data dodania: 2011-09-30

Wyświetleń: 1981

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybraliśmy już bazę do skomponowania własnej bransoletki modułowej. Teraz przed nami kolejne niełatwe zadanie – wybór zawieszek. Jeżeli zdecydowaliśmy się na bransoletkę z dopinanymi charmsami, możemy wybierać spośród mniejszych i większych zawieszek. Większe można rozważyć, jeśli komuś zależy na spektakularnym efekcie. Będą oczywiście cięższe i będą bardziej „zawadzać”, ale coś za coś.

Wśród charmsów dopinanych przeważają zawieszki tematyczne. Znajdziemy tu między innymi cały zwierzyniec, owady, owoce, znane budowle, kobiece gadżety i dziecięce akcesoria. Niektóre traktują swój temat nad wyraz poważnie, inne są raczej wesołym symbolem z przymrużeniem oka.

Porównując wygląd i ceny zawieszek w różnych sklepach warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Najprostsze są wykonane z metalu lub posrebrzane, ale jeśli zależy nam na trwałości bransoletki warto wybrać srebrne, pozłacane i w końcu najdroższe złote. Zawieszki do bransoletek często są zdobione kolorową emalią, cyrkoniami, kryształkami, perełkami, a w droższej wersji również kamieniami szlachetnymi. Mogą być całe wysadzane kryształkami lub tylko ozdobione mniejszymi czy większymi kamieniami. Mamy też zawieszki srebrno-złote, które będą pasowały zarówno do srebrnej jak i złotej bazy.

Wybierając zawieszki przez internet warto pamiętać, że część charmsów jest zdobiona tylko z jednej strony. Często widać to na zdjęciach, jeśli prezentują zawieszkę z każdej strony. Jeśli jednak ani zdjęcie, ani opis nie dają pewności, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zapytać sprzedawcę.

Tylko od nas zależy czy będziemy nosić wszystkie zawieszki charms naraz, czy będziemy je zestawiać w zależności od nastroju i stylizacji. Jeśli wciąż jeszcze nie masz swojej indywidualnej bransoletki lub szukasz inspiracji do stworzenia własnej biżuterii zapraszamy do lektury innych artykułów i zapoznania się z naszymi radami.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena