Sezon na pierwsze komunie zaczyna się w kwietniu. Wtedy, jeśli w rodzinie albo wśród znajomych znajduje się dużo dzieci, możemy dostać nawet kilka zaproszeń na tę uroczystość. 

Data dodania: 2017-04-26

Wyświetleń: 883

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To ważny dzień w życiu dziecka, jego rodziców i Chrzestnych. Dla pozostałych gości zaproszenie jest również zaszczytem. Jednak każdy, kto przychodzi na komunię zadaje sobie pytanie - co kupić na prezent? Choć mówi się, że to nie upominki są najważniejsze w dniu pierwszej komunii to jednak bez podarunku przyjść nie wypada.

Pieniądze czy pamiątka?

Nie zawsze posiadamy dość środków finansowych na to, by dołączone do koperty nie wyglądały śmiesznie. Poza tym, jaką tak naprawdę wartość mają one dla dziecka? Nieraz można spotkać się z żartami  dorosłych, że nawet nie powąchali pieniędzy z komunii. Kasa rozpływa się magicznie w powietrzu i pamięć o tym, od kogo się ją dostało przemija w ciągu pięciu minut. Najlepiej zatem wręczyć coś trwałego, co będzie mogło przypominać dziecku o tym ważnym dniu. Biżuteria doskonale spełnia to zadanie. Jaką wybrać? Przedstawiamy kilka propozycji, których kupno na pewno nie minie się z celem!

Białe perełki

Delikatne kolczyki, które podkreślą niewinność każdej komunistki. W dodatku są białe, co świetnie pasuje do kolorystyki pierwszej komunii świętej. Uniwersalna ozdoba, z której dziecko nie wyrośnie, będzie piękną pamiątką przez długie lata.

Anielska zawieszka

Ta zachwycająca biżuteria z pewnością spełni swoje zadanie jak pamiątka. Zawieszka w kształcie aniołka to doskonały prezent na tę okazję. Podaruj dziecku jego własnego, małego Anioła Stróża, by zawsze nosiło go przy sobie.

Zawieszka w kształcie serduszka

Na znak czystego serduszka możesz wręczyć małemu aniołkowi zawieszkę w takim właśnie kształcie.  Urocza biżuteria nie tylko będzie doskonałą pamiątką, ale także świetną ozdobą przez długi czas.

Delikatny łańcuszek

Będzie zarówno świetnym dodatkiem do każdej z zawieszek, jak i doskonałym prezentem samym w sobie. Piękny, prosty łańcuszek, który delikatnie błyszczy, będzie pasował do każdej stylizacji - również tej komunijnej.

Łańcuszek srebrny Figaro

Tradycyjny, uwielbiany od wielu lat rodzaj łańcuszka. Bardzo uniwersalny, może być również pamiątką dla chłopców. Sprawdzi się jako samodzielna ozdoba i z pewnością będzie świetnie wyglądał!

Piękno biżuterii dla dzieci tkwi w jej prostocie i skromności. Dlatego nie warto wybierać zbyt wymyślnych wzorów. Podane powyżej propozycje dobrane są w taki sposób, by były odpowiednie zarówno w dniu pierwszej komunii, jak i parę lat później. Trzeba bowiem pamiętać, że z zawieszek lub kolczyków się nie wyrasta. Można je nosić przez długi czas, wspominając ważny dzień i osobę, która wręczyła ten piękny podarunek. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena