Alternatywą dla przesyłki przedpłaconej, tzn. opłaconej z góry, jest płatność gotówką przy odbiorze, znana jako płatność za pobraniem lub COD. Warto wiedzieć, jak tego typu transakcja wygląda z perspektywy zarówno nadawcy, jak i adresata paczki, a także jakie są jej wady i zalety.

Data dodania: 2021-07-02

Wyświetleń: 862

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Płatność gotówką przy odbiorze – co musisz wiedzieć?

Przesyłka za pobraniem – na czym polega?

Wysyłka za pobraniem to usługa, która wyróżnia się sposobem płatności za otrzymywaną paczkę – adresat uiszcza opłatę  za zawartość przesyłki, dopiero w momencie dostarczenia przesyłki przez kuriera.  Warto podkreślić, że tego typu dostawy są realizowane przez wszystkie firmy kurierskie, również w przypadku nadawania przesyłki przez platformę Sendit.pl, która umożliwia zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom wygodne i bezpieczne wysyłanie paczek, bez konieczności podpisywania umowy z wybranym przewoźnikiem. Co więcej, pomimo iż płatności za przesyłki pobraniowe zazwyczaj regulowane są w gotówce, niekiedy zdarza się, że kurierzy wyposażeni są w terminale, co pozwala na zapłacenie za paczkę bezgotówkowo.

Przesyłka za pobraniem – wady i zalety

Z perspektywy nadawcy jako wadę wysyłki za pobraniem uznać można dłuższy czas oczekiwania na zapłatę za wysłany towar , który zwykle wynosi kilka dni od momentu odebrania przesyłki przez adresata. Ponadto, należy zaznaczyć, że wysyłka za pobraniem wiąże się z wyższymi niż w przypadku przedpłaty kosztami – te jednak można z łatwością ograniczyć do minimum nadając przesyłkę przez stronę https://www.sendit.pl/, która umożliwia korzystanie z usług renomowanych przewoźników w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Nie ulega wątpliwości, że dużymi zaletami wysyłki za pobraniem są: jej szybka realizacja i możliwość upewnienia się, co do stanu i jakości towaru przed zapłatą. Odbiorca, np. zamawiający różnego rodzaju produkty online, może zweryfikować, czy towar jaki otrzymuje jest nieuszkodzony i w idealnym stanie. Jeśli zauważy jakąś nieprawidłowość ma prawo nie odbierać przesyłki, a co za tym idzie, nie musi czekać na zwrot pieniędzy. Jeśli natomiast wszystko jest w porządku, opłaca on zawartość przesyłki u kuriera . Co więcej, wybór przesyłki pobraniowej pozwala ograniczyć ryzyko w przypadku zakupów z dotychczas nieznanych sklepów internetowych lub od nieznanych osób prywatnych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena