Chociaż nie można powiedzieć, że niemiecka chemia masowo zalewa nasz kraj, to nietrudno dostrzec, iż środki czystości produkowane w Niemczech są bardzo lubiane przez sporą część polskiego społeczeństwa. 

Data dodania: 2017-12-14

Wyświetleń: 823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chemia z Niemiec - największe zalety

Świadczy o tym bardzo duży wzrost importu niemieckiej chemii, popularność straganów i sklepów z niemieckimi produktami, nie wspominając o coraz wyższej sprzedaży w Internecie. Wystarczy zobaczyć jaką popularnością cieszy się chemia z Niemiec na Allegro, ile sklepów internetowych specjalizuje się w sprzedaży proszków do prania, płynów do mycia i czyszczenia itp., aby dostrzec, że polscy producenci chemii - ale także zagraniczni, którzy siłą rzeczy prowadzą w Polsce swoją działalność, tracą grube pieniądze.

Chemia niemiecka lepsza od polskiej?

Trzeba przyznać, iż chemia niemiecka jest faktycznie generalnie lepsza od polskiej, jednakże różnice nie są kolosalne. Zresztą fakt, że Polacy pokochali niemieckie środki czystości sprawił, iż producenci wiedzą, że Polacy nie kupią byle czego, a więc siłą rzeczy dają nam coraz lepszy produkt. Minie jednak sporo czasu, nim Polacy będą mogli iść do dowolnego sklepu i bez najmniejszego ryzyka kupić tak dobrą chemię, jak Niemiec w Niemczech.

Na pewno niemieckie środki piorące, ogólnie chemiczne, nie są wcale drogie. Tylko osoby, które nigdy nie były w Niemczech, a nawet jeżeli były, robiły zakupy w drogich delikatesach i na stajach benzynowych, mogą powiedzieć, iż to bardzo drogi kraj. Często niemiecka chemia jest tańsza!

Przecież jest produkowana w Niemczech, więc odpadają koszty związane z transportem i marżą polskiego pośrednika. Nie wspominając o tym, że marki będące w Polsce luksusowymi, a więc siłą rzeczy drogimi, u naszych zachodnich sąsiadów są dostępne dla nawet najgorzej zarabiających. W Niemczech jest sporo wyprzedaży, więc to także sprawia, iż chemię można kupić często za naprawdę niewielkie pieniądze. Niech naprawdę nikt nie myśli, iż proszki czy żel do prania Made in Germany nie są na polską kieszeń, bo to bujdy.

Wydajność chemii niemieckiej

Do tego niemiecka chemia jest bardziej skuteczna, wystarcza na dłużej, ładniej i dużo mocniej pachnie, o wiele lepiej dopiera ubrania. Skuteczność niemieckiej chemii sprawia, że nawet jeżeli cena jest porównywalna bądź trochę wyższa od tej spotykanej w Polsce, to tak czy siak oszczędzamy. Po prostu proszek czy żel do prania starczają na większą ilość prań.

Czy skuteczność chemii niemieckiej to nie mit?

Oczywiście wiele osób pomyśli sobie, iż to wszystko mit - przecież Polska jest w Unii Europejskiej, a więc chemia sprzedawana w Polsce, Niemczech, Hiszpanii czy na Litwie jest wszędzie taka sama. Cóż, na pewno mitem jest to, że różnice są kolosalne. Jednakże każde porównanie środków chemicznych jest na korzyść Niemiec. To przecież jasne, iż jakość niektórych produktów w Niemczech jest wyższa niż w Polsce. W drugą stronę także można zauważyć na całe szczęście to zjawisko.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena