Bransoletki modułowe już na stałe wpisały się w rynek biżuterii. Ich popularność ciągle rośnie. Możemy wybierać spośród droższych i tańszych wersji. Co jakiś czas pojawiają się też nowe wariacje na ich temat.

Data dodania: 2011-09-23

Wyświetleń: 3642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej firm ma w ofercie bransoletki modułowe. Oferta rynkowa jest tak bogata, że trudno się w niej poruszać bez przewodnika. Na początek trzeba dokonać podstawowego wyboru. Mamy bowiem dwie wersje takiej bransoletki. Pierwsza to łańcuszek, do którego dopinamy wybrane zawieszki charms. Druga to linka, na którą nawlekamy zawieszki beads.

Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoich zwolenników. Bransoletka z dopinanymi charmsami jest z reguły lżejsza, ale z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że zawieszki mogą lekko pobrzękiwać, a nie każdemu to odpowiada. Będą też w większym stopniu obijać się np. o biurko, mogą się też gdzieś niechcący zahaczać. Istotny jest fakt, że rozmiar tej bransoletki nie zmienia się w zależności od ilości dopiętych przywieszek.

Inaczej ma się rzecz z bransoletką do nawlekanych zawieszek beads. Z każdym kolejnym nawleczonym koralikiem staje się ona coraz bardziej dopasowana. Dlatego ważne jest, aby już na wstępie zastanowić się, jaką ilość beadsów przewidujemy. Jeżeli marzy Ci się bransoletka cała wypełniona koralikami, jej rozmiar powinien być nieco większy, jeżeli stawiasz na bardziej stonowaną wersję i wybierasz kilka zawieszek, jej dopasowanie zmniejszy się w niewielkim tylko stopniu. Srebrna bransoletka z nawlekanymi zawieszkami jest też stosunkowo cięższa.

W obu wersjach zaczynamy od wyboru bazy. W pierwszym przypadku jest to łańcuszek, który może mieć różną grubość i kształt. Może mieć też różną cenę, w zależności od tego, z czego został wykonany. Najpopularniejsze są te wykonane z najwyższej jakości srebra próby 925, ale znajdziemy też metalowe, posrebrzane, czy w końcu srebrne pozłacane i złote. W drugim przypadku mamy większe pole do popisu. Linka, na którą nawlekamy nasze beadsy, może być metalowa, posrebrzana, srebrna, srebrna pozłacana, czy złota. Tu znów najpopularniejsza jest ta wykonana ze srebra, ze względu na cenę i jakość. Porównując oferty różnych sklepów warto zwrócić uwagę na średnicę bransoletek. „Grubsze” bransoletki są zdecydowanie droższe z uwagi na wykorzystaną ilość srebra, ale z drugiej strony koraliki beads są bardziej dopasowane i mniej latają na boki. To nie koniec. Bransoletka może być również wykonana ze skóry gładkiej lub plecionej, w różnych kolorach, z kauczuku, silikonu, a w oszczędnościowej wersji beadsy możemy nawlekać na kolorowe woskowane sznurki, które przeżywają ostatnio swoje 5 minut.

Najczęściej swoją przygodę zaczynamy od kupna bazy i jednej lub kilku zawieszek. Potem stopniowo dokupujemy czy dostajemy nowe. Wybór zawieszek do obu wersji bransoletek modułowych jest ogromny. O tym, czym się kierować przy ich doborze, przeczytacie w kolejnym artykule.

Licencja: Creative Commons