Pończochy nylonowe, podobnie jak i cała bielizna retro, przeżywają  ostatnio spektakularny coming back. Co nie powinno dziwić zważywszy na fakt, iż jest to garderoba niezwykle kobieca i intrygująca. Szczególnie zachwycające są tak zwane Fully Fashioned (FF), bliżej znane jako nylony ze szwem.

Data dodania: 2013-07-09

Wyświetleń: 10758

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pończochy nylonowe FF i bielizna retro - czyli Nylon Style

Pierwsze pończochy nylonowe ze szwem były wyprodukowane w latach 40-tych i zawojowały całą Amerykę i świat. Ich szelest i delikatne marszczenie oczarowały wszystkich. Przez to stały się niezwykle pożądanym elementem garderoby retro oraz wyznacznikiem luksusu i szyku.

 W czasach II wojny światowej, kiedy pończochy nylonowe ze szwem stały się towarem deficytowym, kobiety znalazły inny sposób, by zrekompensować sobie ten brak. Pozbawione tego luksusu panie opalały nogi i malowały fałszywy szew.

Ten zabieg przynajmniej na chwilę gwarantował pożądany efekt. A to sprawiało, że choć na chwilę można było poczuć się glamour.

Pończochy nylonowe bez szwa, tak zwane Reinfoced Heel and Toe (RHT), zostały wyprodukowane w latach 50 -tych ubiegłego wieku i stały się kolejnym odkryciem, na punkcie którego kobiety oszalały. Nie bez znaczenia był też fakt, że ich produkcja okazała się tańsza.

Mimo iż jedne i drugie zachwycają, to jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że Fully Fashioned to wyznacznik elegancji, który nie pozostanie niezauważony. Szew z tyłu nadaje naszym nogom gracji i szyku. Ponadto  - o czym wiedzą ich miłośniczki - wyszczuplają i nadają powabu. Na pewno nie zapewnią nam dyskrecji, gdyż zakładając je musimy liczyć się z tym, że będziemy widoczne. Nylony ze szwem nadadzą naszemu wizerunkowi elegacji i sex appealu.

Warto pamiętać, by przy tego typu garderobie zaopatrzyć się we właściwy pas do pończoch, który utrzyma pończochy na swoim miejscu. To właśnie odpowiedni pas lub corsollete utrzyma szew i nie pozwoli mu się przesunąć, a my nie będziemy czuły żadnego dyskomfortu.

Poszukajmy odpowiedniego sklepu, który pomoże nam w doborze odpowiedniej garderoby. Na rodzimym rynku mamy kilka sklepów, które oferują ten luksusowy towar. Marki takie, jak: Secret in Lace, Gerbe, Cevin, Rago, What Katie Did, czy też Kiss Me Deadly, są dostępne w nielicznych.

Oto kilka ze sklepów:

  • NylonStyle
  • Greta Vintage Store
  • Nylony
Licencja: Creative Commons
0 Ocena