Produkty ekologiczne opanowują coraz więcej obszarów naszego codziennego życia. Można już znaleźć nie tylko ekologiczne produkty spożywcze, torby, ubrania i pieluszki. Ekologia dotyka także produkty, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali.

Data dodania: 2012-04-04

Wyświetleń: 2174

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Świetnym przykładem może być tutaj biżuteria. W dzisiejszych czasach słowo biżuteria nie jest zarezerwowane już tylko dla wyrobów ze srebra czy złota. Pojawiają się coraz to nowe materiały, z których powstają kolczyki, bransoletki czy koraliki modułowe. Wśród nich są też naturalne surowce i materiały oraz wszelkiego rodzaju materiały otrzymane z recyklingu, między innymi zużyte struny gitarowe, stare guziki, nakrętki czy nawet części komputerowe. Początkowo kolczyki, bransoletki, charms i naszyjniki z materiałów z odzysku pojawiały się na zasadzie ciekawostki modowej. Jednak coraz częściej stają się niezwykle pożądanym dodatkiem modowym, który szturmem podbija światowe wybiegi. Chodzi już nie tylko o to, żeby mieć najmodniejsze zawieszki charms czy koraliki modułowe beads. Coraz częściej liczy się materiał, z którego zostały wykonane, w modzie jest bowiem bycie eko. Idea świadomego życia wkracza w coraz to nowe dziedziny, a eko-biżuteria to jedna z nowych jej odsłon.

Za oceanem biżuteria ekologiczna doczekała się już rozpoznawalnych marek, coraz chętniej noszą ją gwiazdy, co wyraźnie wskazuje na to, że trend ma przed sobą przyszłość i tylko kwestią czasu jest, kiedy zawładnie również naszym rynkiem.

Wyraźnie wyróżnić można tutaj dwa trendy. Pierwszy to ozdoby wykonane z recyklingu, które dostają swoje drugie życie. Bardzo dużą popularnością cieszą się zawieszki, kolczyki i bransoletki wykonane ze srebra i złota, które zostało odzyskane ze starych telefonów komórkowych i zużytych części komputerowych. Do wyrobu najmodniejszej biżuterii wykorzystuje się też z powodzeniem stare płyty CD oraz inne zużyte nośniki danych. Powstaje z nich nie tylko biżuteria w stylu eko, ale również biżuteria z duszą, która skrywa nieodgadnione tajemnice. Drugi trend to naturalne materiały wykorzystywane do tworzenia bransoletek, zawieszek i pierścionków. Ludzka wyobraźnia jest tutaj nieograniczona. Łupiny orzechów, kora drzewna, żywica, len czy muszle to tylko niektóre z nich.                                                                                                                                                                                                           

Licencja: Creative Commons
2 Ocena