W większości wyszukiwarek po wpisaniu hasła stare książki, otrzymujemy w wynikach odnośniki do stron o antykwariatach bądź strony, na których w łatwy sposób znajdziemy poszukiwaną przez nas książkę, której nie znajdziemy w żadnej bibliotece a tym bardziej w księgarni.

Data dodania: 2009-09-14

Wyświetleń: 3806

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W większości wyszukiwarek po wpisaniu hasła stare książki, otrzymujemy w wynikach odnośniki do stron o antykwariatach bądź strony, na których w łatwy sposób znajdziemy poszukiwaną przez nas książkę, której nie znajdziemy w żadnej bibliotece a tym bardziej w księgarni. Stare książki mają szczególną wartość, historyczną i merytoryczną, ponadto zazwyczaj nie doczekały się dużego nakładu.

Najczęściej na aukcjach w internecie możemy znaleźć książki, których właściciele otrzymali je po swojej rodzinie jako spadek lub pamiątki rodzinne. Co więc za tym idzie są to podręczniki do nauki rosyjskiego, ale i historii narodu czy po prosto tablice matematyczne. W tego typu książkach autorzy opisują rzecz bardzo prostym językiem, przeważnie po to, aby przyszli autorzy mogli się wzorować na ich własnych doświadczeniach co niejednokrotnie sprawia, że treści w nich zawarte można zrozumieć bez żadnego trudu w przeciwieństwie do współczesnych autorów, którzy w swoich pracach zamiast przekazywać treść starają się pokazać jacy oni sami są mądrzy. Potrzebną nam książkę możemy odnaleźć także odwiedzając osobiście antykwariat. Antykwariat to sklep, która zajmuje się sprzedażą starych, używanych przedmiotów niejednokrotnie o znacznej wartości historycznej. Rozrzut cen takich artykułów jest ogromny, możemy więc kupić coś za symboliczną złotówkę, ale niektóre przedmioty mają ponadczasową wartość, a ich cena często jest nawet trudna do oszacowania.

Istnieje wielu kolekcjonerów starych książek, którzy pasjonują się starymi dziełami. Warto też wspomnieć , że informacje zawarte w starych książkach to także myśli osób, którzy w swoich mieli zgoła inny pogląd na otaczający świat, inaczej postrzegali życie czy moralność, dzięki temu posiadanie kolekcji starych książek pozwala na poznanie innych kultur jak również poszerzenie swojej wiedzy historycznej i socjologicznej. Twórcy filmów historycznych inspirację czerpią ze starych książek, przekazując pewną prawdę historyczną i fakty, o których mowa jest tylko i wyłącznie w książkach napisanych w setki lat temu. Niejednokrotnie treści zawarte w tych dziełach, w owych czasach były nieznane bądź zakazane było rozpowszechnianie ich na skalą światową przez ówczesne władze. Stare książki są zatem to źródło wiedzy, ale również eksponat - przedmiot namacalny dowód hitorii.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena