Zadbaj aby Twój wyjazd na wakcje był udany, pomyśl, i bądźmądry przed szkodą. Zamiast martwić się jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji zabezpiecz się i wykup ubezpieczenie na wczasy.

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 1707

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyczekiwane przez każdego wakacje to okres w którym chcemy wypocząć pozostawić za sobą zgiełk dnia codziennego i naładować soje akumulatory. Wyjazd na urlop zazwyczaj poprzedzony jest całym szeregiem przygotowań i planowania ponieważ chcemy ten czas maksymalnie wykorzystać. Mało kto, na etapie planowania bierze pod uwagę możliwość, że coś pójdzie nie tak, ale jak to zwykle bywa, życie weryfikuje i niestety nierzadko stawia nas w obliczu trudności z którymi akurat podczas wakacji nie chcielibyśmy mieć nic do czynienia. Żeby nie było tak całkiem na czarno to oczywiści są sposoby, żeby uniknąć albo chociaż zmniejszyć uciążliwość przykrych niespodzianek – ubezpieczenia turystyczne. Takie ubezpieczenie na wczasy w standardowym pakiecie zazwyczaj zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz polisę asistance.
O ile wykupując wycieczkę w renomowanym biurze podróży możemy liczyć, że organizator zadba o właściwą ochronę ubezpieczeniową swoich klientów, to w przypadku gdy sami organizujemy swój wyjazd nikt za nas tego nie zrobi. Podczas wojaży zagranicznych na własnych czterech kółkach na każdy kroku może spotkać nas niespodzianka. Ważny jest fakt, że poza granicami naszego kraju chcąc liczyć na opiekę medyczną w razie potrzeby należy mieć stosowne ubezpieczenie, w przeciwnym wypadku koszty leczenia będziemy musieli sfinansować z własnych środków.
Asistance.
Wyobraźmy sobie, że jesteśmy gdzieś w pięknym kurorcie, słoneczna pogoda, może z piaszczystą plażą, wracamy z recepcji hotelu a na parkingu już nie ma naszego cudu motoryzacji wraz z całym bagażem. Co roku tysiące takich pechowców dzwoni do rodziny lub znajomych żeby wybawili ich z opresji bo padli ofiarą kradzieży lub mieli wypadek i stracili cały swój dobytek. A przecież wystarczy wcześniej wykupić odpowiednią polisę asistance, i w razie tego typu przygód mamy nr telefonu ubezpieczyciela, który zorganizuje nam środek transportu, nocleg a w razie potrzeby transport i nocleg dla członków rodziny jeżeli znajdziemy się w szpitalu. Koszt wykupienia takiej polisy w porównaniu do pozostałych wydatków ponoszonych na urlop jest niewielki a komfort psychiczny jaki daje jest nie do przecenienia.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena