Ceny mieszkań w dużych miastach osiągają astronomiczne ceny. Warto rozważyć, czy nie lepiej jest rozpocząć budowę domu na przedmieściach niż płacić za mieszkanie w centrum cenę przewyższającą jego wartość.

Data dodania: 2009-10-16

Wyświetleń: 1900

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkanie czy budowa domu?
W centrach miast ceny mieszkań są niewiarygodnie wysokie, zazwyczaj nie odzwierciedlają ich rzczywistej wartości. Do takiej sytuacji doszło w wyniku sztucznego podwyższania ich wartości spowodowanej sztucznym popytem pobudzonym celowo przez banki w ciągu kilku ubiegłych lat. Popyt ten był pompowany przez udzielanie kredytów mieszkaniowych każdemu, nawet jeżeli nie wykazywał się odpowiednią zdolnością kredytową. Deweloperzy,którzy na fali euforii wybudowali dużo mieszkań w niebotycznie wysokich cenach mają dziś problem z ich sprzedażą, ponieważ w trakcie budowy ponieśli ogromne koszty, i musieliby dołożyć do interesu, a na to ich nie stać. W takich realiach okazuje się, że nie warto kupować mieszkania po zawyżonej cenie, ale za to jeżeli zgodzi się na lokalizację na przedmieściach w tej samej cenie, a nie rzadko i taniej można wybudować własny dom. Jeżeli jesteś posiadaczem działki, albo masz już część robót budowlanych wykonanych bank chętniej udzieli ci kredytu mieszkaniowego na budowę domu niż na zakup mieszkania którego cena jest wyższa od jego wartości.

Kredyty mieszkaniowe
Kredyt mieszkaniowy w sytuacji gdy ceny mieszkań osiągają kosmiczne wartości okazuje się być jdyną możliwością sfinansowania zakupu mieszkania. W czasach kryzysu banki znacznie podwyższyły wymagania w stosunku do klientów zamierzających wziąć kredyt mieszkaniowy zwłaszcza we frankach szwajcarskich. W nieco lepszej sytuacji znajdują się klienci, którzy zamierzają wziąć kredyt mieszkaniowy na dokończenie budowy domu.W takim wypadku kredytobiorca ma już wkład własny o znacznej wartości, który może być zabezpieczeniem kredytu. Poza tym cena działki (różnice cen ze względu na lokalizację) nie jest elementem mogącym zawyżyć kwotę koniecznego finansowania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena