„Sam możesz wybierać los”
„Największa rzecz, swego strachu mur obalić”
„Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt!”

Data dodania: 2009-09-09

Wyświetleń: 2400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cień wielkiej góry” to oczywiście tytuł utworu wspaniałego polskiego zespołu Budka Suflera a ja zainspirowany wczorajszym koncertem w Sopocie postanowiłem podzielić się z Tobą swoimi refleksjami na temat „wielkiej góry” jak i Twojej ścieżki wiodącej na jej szczyt.

Każdy z nas ma swoją „wielką górę”. Każdy z nas ma nieograniczone możliwości dotarcia na szczyt i jak mówi piosenka: „Sam możesz wybierać los, szczytów, szczytów szlak”. Zastanów się: stoisz przed życiem, które jest jak wielka góra i zastanawiasz się co dalej. Może nie wszystko potoczyło się jak chciałeś, jednak to już przeszłość - dziś masz wpływ tylko na to co jest i co będzie jutro. Sam wybierasz los, sam wybierasz Twoją ścieżkę i sam decydujesz gdzie ona ma prowadzić. Nawet jeśli nie robisz tego świadomie, to i tak wybierasz!

Cień wielkiej góry potrafi działać przytłaczająco a i życie przypomina czasem wspinaczkę górską, więc dlatego właśnie: „Największa rzecz, swego strachu mur obalić”. Możesz powiedzieć, że ci, którzy mierzą się ze swym strachem to ryzykanci i możesz nie chcieć ryzykować (znam takich ludzi) ale czy wiesz, że każdego dnia, właściwie ciągle, w swoim życiu i tak ryzykujesz – możesz, dla przykładu, pójść gdzieś w nowe towarzystwo, ktoś opowie jakąś zabawną historię a Ty będziesz się śmiać „zbyt głośno”, ryzykując, że ktoś powie o Tobie, że nie potrafisz się odpowiednio zachować. Podany przykład jest dość trywialny, rzecz jasna, jednak świadomie dobrany, jako że wiele (czytaj: wszystkie) z Twoich lęków takie właśnie jest.

Odpadnie stu, lecz następni pójdą dalej!”, Ty bądź tym, który pójdzie. Nawet jeśli dzisiaj Twoja ścieżka wydaje się być trudna, nawet jeśli myślisz, że jest nie do pokonania, zawsze możesz pójść z przewodnikiem - zawsze możesz poprosić o radę kogoś z większym doświadczeniem. Zawsze masz wybór i zawsze możesz liczyć na wsparcie otoczenia. Trzeba tylko poprosić!

Wiem: czasem możesz mieć dość. Czasem może wydawać się, że próbowałeś już wszystkiego i możesz nie widzieć wyjścia z sytuacji. Wiem, bo sam przez coś takiego wiele razy przechodziłem, dlatego dziś piszę ten tekst dla Ciebie. Znajdziesz go, gdy będzie Ci najbardziej potrzebny.

Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt!” i jeśli choć raz wspiąłeś się na jakiś szczyt, to doskonale wiesz jak to jest „popatrzeć na wszystko z góry”. Doskonale wiesz, jaką satysfakcję się wtedy odczuwa. Uwierz tylko i podążaj Twoją ścieżką a z całą pewnością wejdziesz na swój szczyt. Powodzenia!

PS: Wszystkie cytaty pochodzą z tekstu utworu „Cień wielkiej góryBudki Suflera, napisanego przez Adama Sikorskiego. Oryginał tekstu dostępny jest na oficjalnej stronie zespołu, pod adresem www.budkasuflera.pl/teksty/cien-wielkiej-gory.html.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena