«otaczać kogoś lub coś bardzo troskliwą opieką»
«darzyć jakąś osobę, organizację itp. szczególnymi względami»

Trzeba to jednak robić z rozwagą...
Słowa te zostały napisane w 1910 roku w książce...

Data dodania: 2009-09-25

Wyświetleń: 2169

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś chcę pisać o pieniądzach. Dla wielu to bardzo trudny temat, jednak tak już urządzony jest ten świat, że potrzebujemy owego środka wymiany, by po prostu żyć i choć każdy zdaje sobie z tego sprawę, nie każdy wie, że należy... no właśnie: czy uważasz, że warto hołubić pieniądze?

Owszem, warto a nawet trzeba. Słownik języka polskiego podaje taką oto definicję słowa hołubić:«otaczać kogoś lub coś bardzo troskliwą opieką»«darzyć jakąś osobę, organizację itp. szczególnymi względami»Zatem zdanie warto hołubić pieniądze znaczy tyle samo co: warto troszczyć się o pieniądze i otaczać je szczególnymi względami.

OK, już widzę jak u wielu z Was zapala się kontrolna lampka alarmowa gdzieś w mózgu. Przecież powiedziano Ci, że pieniądze są przyczyną wszelkiego zła na tym świecie a ja piszę, że warto je hołubić.

Zastanówmy się. Dlaczego tak napisałem? Co mówi Prawo Przyciągania? Przy okazji omawiania paradygmatu, napisałem że „to co myślisz i jak myślisz jest efektem tego co masz dzisiaj”. Po prostu, to na czym się koncentrujesz wzrasta, więc tak, warto hołubić pieniądze, po to by mieć ich więcej.

Trzeba to jednak robić z rozwagą. Widzisz, pieniądze są jakie są. Tak naprawdę, nie są ani złe ani dobre. Tak jak miłość, czy szczęście, pieniądze po prostu są! Dla mnie są one dobre i są środkiem do życia, środkiem który czyni moje życie prostszym.

Warto tu zacytować Wallesa D. Wattlesa „Człowiek bogaty to ten, który posiada wszystko co niezbędne, a jego życie ograniczone jest wyłącznie pułapem osobistych możliwości. Każdy, kto nie posiada dużej ilości pieniędzy, nie jest w stanie mieć wszystkiego co zapragnie...”. Słowa te zostały napisane w 1910 roku w książce zatytułowanej: „Nauka bogacenia się” i do dziś znaczą dokładnie tyle samo i trwać będą wiecznie. W artykule TY, Egoista, pisałem Ci już, że nie możesz dać tego czego sam nie posiadasz, więc jeśli nie masz to i nie kupisz, bo nie będziesz mieć za co.

Zatem, jeśli ktoś Ci powiedział, że „pieniądze są przyczyną zła” to ja Ci mówię, że to wygląda całkiem inaczej. Człowiek, który nie posiada pieniędzy i nie wie jak je zdobyć, bo nie wierzy w swój własny potencjał, może szukać dróg na skróty, dróg nieuczciwych, wydających się być obietnicą szybkiego wzbogacenia się. W takim razie, Ty, jako istota myśląca, bez trudu odpowiesz sobie na takie oto pytanie: czy to pieniądze, czy może raczej negatywne myśli na ich temat są przyczyną zła? Jak sądzisz?

Uganianie się za pieniądzem, w zapomnieniu lub niewiedzy tego kim naprawdę jesteś i do czego jesteś zdolny może prowadzić do zła, lecz jeśli tylko pokonasz swój Cień Wielkiej Góry. Jeśli będzie potawarzyszyć Ci wiara w siebie i zmienisz swój paradygmat rozwoju osobistego, wtedy Twoja ścieżka będzie wspaniała i piękna, taka jak dzisiaj jest moja, bo taka była moja intencja, bo tego chciałem dla siebie i tego życzę Tobie.

Chcesz przeyciągać pieniądze, zapraszam na coaching Paradygmat Przyciągania

Licencja: Creative Commons
2 Ocena