Należy zdać sobie sprawę, że świadoma ścieżka rozwoju osobistego zaczyna się od pracy z umysłem. Bo wszystko ma początek właśnie tutaj.

Wobec powyższego postanowiłem wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu i napisać coś dla Was, właśnie dla osób, które szukają przykładów ścieżki rozwoju.

Data dodania: 2009-11-14

Wyświetleń: 3075

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Śledząc zapytania jakie pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych i które potem prowadzą do serwisu Twoja Ścieżka, zauważyłem, że dość często pojawia się fraza „przykładowa ścieżka rozwoju”. Najczęściej w moim przypadku (po tym artykule pewnie się to zmieni :-)) Internauci wchodzą na stronę „przykład człowieka sukcesu”, która właściwie jest stroną okolicznościową, napisaną z okazji urodzin Boba Proctora i prawdopodobnie nie spełnia oczekiwań większości.

Wobec powyższego postanowiłem wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu i napisać coś dla Was, właśnie dla osób, które szukają przykładów ścieżki rozwoju. Jednakże należy zdać sobie sprawę z jednej ważnej rzeczy: jest to ogromnie szerokie pojęcie i dlatego raczej nie dostaniesz gotowej recepty dla siebie. Powód jest prosty: każdy z nas jest inny.

Zatem mogę Ci podać przykład ale tylko po to abyś Ty potem dopasował ów przykład do siebie a jeszcze lepiej: dopasować siebie do przykładu. Na tym polega indywidualna praca z trenerem rozwoju osobistego. Coach wskazuje Ci kierunek, dalej działasz na własną rękę, modyfikując swój plan działania, lub modelując postępowanie innych ludzi, określając sobie jakiś przykład do naśladowania.

Należy zdać sobie sprawę, że świadoma ścieżka rozwoju osobistego zaczyna się od pracy z umysłem. Bo wszystko ma początek właśnie tutaj. Człowiek, który nie jest w stanie panować nad swoim umysłem, prawdopodobnie donikąd nie dojdzie, bo nie będzie w stanie wzbudzić w sobie nawet potrzeby zrobienia pierwszego kroku. Nie będzie również w stanie zbudować swojej wizji, czyli w tym przypadku swojej ścieżki rozwoju.

Dlatego ja poleciłbym Ci na początek coś z tej działki. Pobierz fragment e-booka „Zwielokrotnienie Umysłu”, żeby zobaczyć czy to jest dla Ciebie. Proponuję również lekturę artykułu „Mapy myśli”.

Określ potem co dla Ciebie jest możliwe i w jakim kierunku ma prowadzić Twoja ścieżka rozwoju. Widzisz, jestem zdania, że możesz mieć wszystko, jednak spora grupa ludzi powie Ci, że to bzdura, dlatego jeśli Ty również podchodzisz do tego w podobny sposób, określ co jest a co nie jest możliwe. Potem wystarczy już tylko konsekwentnie zmierzać w raz obranym kierunku, czyli Twoją ścieżką rozwoju.

Jeśli szukasz coacha i masz na względzie rzeczywisty rozwój, skorzystasz z coachingu Paradygmat Przyciągania, który dla Ciebie poprowadzę.

PS: Jako lekturę uzupełniającą polecam również artykuł „Paradygmat rozwoju osobistego” wraz z linkami w nim zawartymi. Zapisz się również na Chwilę Inspiracji. Ten newsletter jest właściwie bezpłatnym mini-kursem rozwoju osobistego a od jego czytelników wiem, że czekają na każdy kolejny e-mail.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena