Możesz ważyć proporcjonalnie do swojego wzrostu, ale mimo wszystko organizm może zawierać niski procent mięśni, a wysoki procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Możesz mieć szczupłe nogi, ale jeżeli są one miękkie, to może być znak, że organizm traci mięśnie, a gromadzi tłuszcz w miejscach, gdzie Twoje predyspozycje genetyczne na to pozwalają.

Data dodania: 2009-09-08

Wyświetleń: 5976

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masa własna jest przedmiotem wielkiej debaty. Niektórzy ludzie uważają, że nie ma znaczenia ile ważą i ile mają tłuszczu w organizmie i nie interesuje ich, czy to jest normalne. Inni uważają, że skalą własnej wagi może być 'kielich' i nie ważne jak wyglądają. 

Na przykład 50-letnia kobieta może czuć się dumna, że nadal waży 65 kg, czyli tyle ile ważyła mając 20 lat. Ale jeżeli przez te 30 lat nie korzystała z żadnych ćwiczeń fizycznych, nie trzymała zdrowego trybu życia, to jej ciało może nie wyglądać tak dobrze jak 30 lat temu, mimo, że waga się nie zmieniła. To dlatego, że ilość masy mięśniowej spadła, a poziom tkanki tłuszczowej wzrósł.

Rozwiązanie.

Aby zmniejszyć tłuszcz w dowolnym miejscu na ciele, trzeba spalić więcej kalorii. Ale w jaki sposób to zrobić. 

Dążąc do zmniejszenia masy ciała przez prostą dietę, można spowodować zmniejszenie brzucha, ale można również utracić wagę w obszarach w których nie chcesz, tak jak Twoje pośladki, czy twarz. Również sama dieta prowadzi do znacznej utraty masy mięśniowej, a potrzebujesz więcej mięśni, nie mniej. Lepsze, bardziej efektywne podejście to spróbować zmienić swoją budowę ciała, budowę mięśni i utraty tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia. Ostatecznie waga może pozostać taka sama, lub możesz nawet zyskać kilka kilogramów.

Więc jaki rodzaj ćwiczeń powinien załatwić sprawę? 

Czego nie należy robić to spędzić cały czas robiąc ćwiczenia brzucha lub kupić preparaty lub przyrządy obiecujące natychmiastową utratę wagi.

Spalanie mięśni jest męczące, a nie spalanie tłuszczu. Żadne badania nie wykazały, że podstawowe ćwiczenia jak brzuszki, przysiady lub te wykonane w każdym salonie fitness pomogą zredukować tkankę tłuszczową. Mogą one wzmocnić mięśnie, ale nie wszystko pomoże spalić tłuszcz. A jeśli chodzi o budowanie nowych mięśni, trzeba je zbudować od nowa, nie tylko na brzuchu. 

Twoim pierwszym krokiem jest lepsze cardio (chodzenie, bieganie, rower, taniec, itp.). Jeśli jesteś początkujący, powinieneś zacząć powolne i łatwe budowanie długości swojego treningu. Więcej cardio pomoże zbić więcej tłuszczu, zwłaszcza na brzuchu. Więc po zbudowaniu swojego poziomu kondycji, możesz trenować przez większość dni w tygodniu przez 60 minut.

Znaczenie siły treningu. 

Ponadto, należy zacząć trening siłowy, wykorzystując pasmo oporu, hantle, maszyny lub pasy. Nie musisz spędzać tyle czasu na siłowni, co robiąc cardio, ale dopóki trening na siłowni jest dla Ciebie wyzwaniem, to należy poświęcać na ten cel tyle czasu ile potrzeba na wykonanie podstawowych ćwiczeń siłowych. Na ten cel potrzeba około 12 powtórzeń zestawu 8 do 10 ćwiczeń, które trenują wszystkie główne mięśnie górnej i dolnej części ciała, dwa do trzech razy w tygodniu. Każda sesja może zajmie Ci około 15 do 40 minut w zależności od tego, ile zestawów robisz w każdym ćwiczeniu.

Należy pamiętać, że trening na siłowni nie tylko zwiększy Twoje siły jeśli jesteś nowym użytkownikiem, ale kiedy potrenujesz kilka miesięcy, to zwiększy się Twoja odporność. Prawdopodobnie będziesz jeść więcej zdrowej żywności, aby uzyskać więcej kalorii dziennie na Twoje dodatkowe ćwiczenia aerobowe, aby osiągnąć większy wzrost mięśni. 

Daj kilka miesięcy temu schematowi. Twoje mięśnie będą twardsze, silniejsze, szczuplejsze.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena