Rozprzestrzenianie się tłuszczu u osób w tzw. średnim wieku jest wielkim zagrożeniem. Wzrost masy ciała do wieku jest proporcjonalnie większy u kobiet niż u mężczyzn. Jest to najczęstsze zjawisko po menopauzie.

Data dodania: 2009-08-22

Wyświetleń: 2862

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z wiekiem coraz trudniej stracić nam zbędne kilogramy gromadzące się w okolicach jamy brzusznej. Istnieją dwa rodzaje tłuszczu, które wpływają na ten obszar ciała i ważne jest, aby zrozumieć różnicę między tymi dwoma. Trzewna tkanka tłuszczowa leży głęboko między naszymi narządami w jamie brzusznej. Tłuszcz podskórny jest mniej zagrażający zdrowiu - możesz go chwycić rękoma.

Trzewna tkanka tłuszczowa zwiększa nasze ryzyko na choroby serca i cukrzycę typu 2. Dodatkowe objawy mogą powodować raka piersi.

Fakty

Dla tych z nas, którzy są w kształcie gruszki, tłuszcz ten jest określany jako podskórnym. Tłuszcz w środkowej części, znany jako kształt jabłka zwany jest Visceral Fat.

Geny mają duży wpływ na to, gdzie nasz tłuszcz się znajduje. Spójrz na kobiety w rodzinie i porównaj je do siebie. Czy znasz kogoś, kto jest szczupły z wyjątkiem obszaru bioder i ud? Istnieją konkretne geny, które określają, gdzie mieszka tłuszcz w naszym organizmie i w jakiej ilości.

Hormony są kolejnym czynnikiem zwiększonego tłuszczu. W okresie menopauzy zmniejsza się produkcja estrogenów.
Brak regularnych ćwiczeń wraz z dietą o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i kalorii, również przyczynia się do zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie
Obecne badania wykazały, że hormony i substancje produkujące się w naszym organizmie mają duży wpływ na nasze samopoczucie.

Osiągnięto to poprzez badania obrazowe, które wskazują, że wielkość talii jest odbiciem brzusznej tkanki tłuszczowej. Niektórzy badacze i naukowcy wierzą, że rozmiar pasa, a nie wskaźnik masy ciała (BMI) jest lepszym wskaźnikiem zagrożenia zdrowia i problemu.

Większy rozmiar pasa może być wskaźnikiem ryzyka dla zdrowia. Wiele milionów ludzi walczy ze wspólnymi objawami takimi jak:

Wysokie ciśnienie krwi
Utrata pamięci
Rak jelita grubego
Cukrzyca
Wysoki poziom cholesterolu

Dobre fakty

Oto dobra nowina. Trzewn tkankę tłuszczową można poprzez ćwiczenia i dietę nie tylko mocno zredukować, ale również całkowicie wyeliminować !

Było wiele badań naukowych, które konsekwentnie twierdzą, że regularne ćwiczenia, umiarkowanej intensywności, od 30 do 60 minut dziennie, nie tylko zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej trzewnej obecnie przechowywanej w naszych ciałach, ale również nie pozwala nam uzyskać dodatkowej trzewnej tkanki tłuszczowej .

Trening naszych mięśni zaledwie 2 godziny tygodniowo może zmniejszyć zawartość naszej tkanki tłuszczowej o 4% i zahamować jej wzrost.

Dieta jest bardzo ważna. Patrz na datę ważności i etykiety na produktach, aby wybrać te najbardziej właściwe. Wymieniaj tłuszcze nasycone na zdrowsze substytuty. Jedz zdrowe białko, warzywa, owoce.

Opracowanie i utrzymanie dobrego stanu zdrowia wymaga wysiłku. Dzięki wdrożeniu spójnych procedur możemy wyeliminować niechciane zachowania. Rutyna pozwoli przyzwyczaić się do nowych nawyków. Te zwyczaje, które stają się częścią nas są podstawą do poprawy jakości naszego zdrowia, samopoczucia i życia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena