Co to jest kamica nerkowa, jakie leki najlepiej stosować podczas kamicy nerkowej. Jakie są najczęstsze przyczyny kamicy nerkowej oraz w jaki sposób, domowymi sposobami można zapobiegać rozprzestrzenianiu sie kamicy nerkowej. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Data dodania: 2009-08-24

Wyświetleń: 3767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

FELIETON

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa (inaczej zwana kamicą moczową) (z lac. nephrolithiasis, urolithiasis) - jest to choroba układu moczowego, polegająca na powstawaniu tzw. złogów (kamieni) w układzie moczowym. Kamienie te powstają ze skrystalizowanych składników moczu. Kamienie mogą przyjąć różne formy: fosforanowo-wapniowe, szczwinowo-wapniowe, moczanowe, cystonowe, struwitowe.

Objawy kamicy nerkowej

Do najczęściej występujących objawów kamicy nerkowej można zaliczyć

- kolka nerkowa

- ból przerywany, promieniujący do pchwiny lub do jąder

- oddawanie moczu kroplami, przerywane

- krwiomocz

- bóle jamy brzusznej

Leczenie kamicy nerkowej, przede wszystkim polega na zapobieganiu jej powrotom i wynikającym z nich powikłaniom. Kiedy kamica nerkowa objawia się za pomocą silnych bólów (kolki nerkowej) lekarz zapisuje środki przeciwbólowe i rozkurczowe, zaleca się również ciepłe okłady i kąpiele a także spożywanie dużych ilości wody. W przypadku małych kamieni, ich wydalanie powinno odbyć się naturalnie, podczas oddawania moczu - tego typu kamienie są wydalane w zasadzie bezboleśnie. Kamicę nerkową, można także skutecznie leczyć poprzez CYSTONE (Cystone, to naturalny i skuteczny lek na leczenie i zapobieganie kamicy nerkowej. Cystone niweluje ból i działa przecibakteryjnie. Zaleca sie stosowanie Cystone jako naturalny lek w leczeniu kamicy nerkowej.)

życzymy zdrowia!

                             

Licencja: Creative Commons
4 Ocena