Problem z wypadającymi włosami, często dotyka kobiet a także mężczyzn w różnym wieku. Wpływ na stan naszych włosów ma wiele czynników, jednak warto ten problem skonsultować z lekarzem. W przypadku włosów, wskazana jest wizyta u trychologa, czyli osoby który zajmuje się szukaniem przyczyny wypadających włosów.

Data dodania: 2020-07-29

Wyświetleń: 957

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Trycholog - kim jest i jak wygląda konsultacja

Kim jest trycholog?

Trycholog nie jest lekarzem, jest to osoba która specjalizuje się w chorobach skóry głowy oraz problemach z włosami.  Często trychologa myli się z dermatologiem. Zadaniem tego specjalisty jest ocena stanu skóry głowy, oraz ustalenie przyczyny wypadania włosów. Jednak do tego specjalisty, można się udać również w celu wzmocnienia struktury włosów, oraz poprawy ich stanu.

Kiedy i z jakim problemem udać się do trychologa?

Mało osób wie, że istnieje specjalista od problemów włosowych, z reguły do trychologa pacjenci są kierowani przez dermatologa. Przyczyna wizyt najczęściej jest problem z nadmierną ilością wypadających włosów, lub łysienie.  Trycholog ma bardzo dużą wiedzę dotyczącą budowy włosa, jego prawidłowego funkcjonowania, wyglądu, a także na temat skóry głowy.  Do trychologa można się udać z następującymi problemami:

 •  Łupież
 •  Łuszczyca ( tylko w obrębie głowy)
 • Grzybica
 • Łojotokowe zapalenie skóry
 • Skupiska krost
 • Swędząca lub boląca skóra głowy

Podczas wizyty, konieczny będzie dokładny wywiad opisujący nasz problem, oraz wykonanie kilku badań.

Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Codziennie tracimy ok 100 włosów, i jest to całkowicie naturalny proces. Problem zaczyna się wtedy, kiedy zauważamy na głowie prześwity, łyse placki, zakola oraz większa ilość utraconych włosów. Wpływ na to mogą mieć różne czynniki na przykład:

 •  Hormony
 • Stres
 • Genetyka
 • Nieodpowiednia dieta
 • Choroby
 • Przyjmowanie niektórych leków

U kobiet najczęściej przyczyna są hormony, natomiast u mężczyzn androgeny. Zdiagnozowanie problemu, pomoże dobrać odpowiednią formę leczenia.

Ile kosztuje taka wizyta, oraz jak często trzeba je odbywać?

Cena takiej wizyta uzależniona jest od kilku czynników, miejsca w którym się znajduje gabinet, wykształcenia trychologa (może mieć kursy, lub skończyć studia) oraz miejscowości. Ceny zaczynają się od 100 zł w małych miejscowościach oraz małych gabinetach. Natomiast specjalistyczne kliniki, z odpowiednim sprzętem do badań za taką wizytę, pobierają opłaty nawet w wysokości 300 zł. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż w takiej klinice badania skóry oraz włosów mamy w pakiecie, a trycholog ma wiedzę zdobywaną kilka lat na studiach. Z reguły trzeba odbyć 1 wizytę w miesiącu, tak zwana kontrolną, jeżeli wdrożone zostaje leczenie.  W przypadku zaleconych zabiegów, częstotliwość wizyt może być większa. Wszystko ustalane jest indywidulanie na pierwszej wizycie.

Trycholog w  Warszawie

Jeżeli szukasz dobrego trychologa w Warszawie, to idealnie trafiłeś. Jednym, z najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce jest Piotr Turkowski.  Wieloletnie doświadczenie powoduje, że jego diagnozy są poprawne, a leczenie przynosi efekty. Więc jeżeli masz problem z wypadającymi włosami, skontaktuj się z doktorem Turkowskim lub OT.CO CLINIC w Warszawie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena