W dobie rozwoju cywilizacji w dużych miastach zaczyna powoli brakować miejsca na dalszy rozwój i rozbudowę. Władze miasta walczą z tym za pomocą najprostszych rozwiązań.

Data dodania: 2009-09-22

Wyświetleń: 2417

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takim rozwiązaniem jest zaprzestanie budowy dużych i niskich budynków, a zajęcie się budową wszelakich wieżowców i drapaczy chmur. Do budowy takich budynków nie nadają się zwykłe maszyny budowlane. Większość z nich jest zbyt duża i zbyt ciężka do budowy wysokich i delikatnych na etapie konstrukcji budynkach.

Do budowy wieżowców trzeba używać specjalnie przystosowanych maszyn, które nie zniszczą całej konstrukcji. Najważniejsze podczas całej budowy wydają się specjalne dźwigi i odpowiednie betoniarki. Budowle te są bardzo wysokie więc pojawia się potrzeba wciągania niektórych ciężkich przedmiotów wysoko nad ziemię.

Do tego celu idealne są specjalne żurawie, których wysokość umożliwia pracę przy naprawdę ogromnych wysokościach. Dzięki budowie takich wysokich budynków władze miasta są w stanie lepiej zagospodarować teren i wybudować dużo więcej miejsc pracy jak i mieszkań. Jest to również doskonałe rozwiązanie w miastach, które dopiero się rozwijają, ale nie chcą tracić pieniędzy na późniejsze przebudowy infrastruktury.

Pogoń za chmurami.

We współczesnym świecie ludzie dążą ciągle, by uciec jak najdalej od ziemi. Z tego też powodu często budowane są bardzo wysokie konstrukcje. Coraz częściej ludzie wybierają mieszkanie w wieżowcu i coraz częściej firmy otwierają swoje biura w drapaczach chmur.

Jednak co jest potrzebne do wybudowania takiego budynku? Potrzebne są oczywiście odpowiednie maszyny budowlane, które pozwolą ekipie wybudowanie segmentów budowli na bardzo dużych wysokościach. Wiadomo że muszą one być odpowiednie dostosowane do tego typu budowli, ponieważ na dużych wysokościach trzeba korzystać z lekkiego i mocnego sprzętu. Pamiętać trzeba też o zabezpieczeniach.

Żeby to wszystko dostarczyć na odpowiednią wysokość wystarczą na początek dźwigi, jednak później ich zasięg jest zbyt mały i nie są one w stanie dostarczyć ciężkich części i maszyn na duże wysokości. Co wtedy pozostaje ekipom budowlanym? Oczywiście odpowiednie żurawie, których wysokość i zasięg pozwala pracować na naprawdę ekstremalnych wysokościach. Do takich wysokości trzeba też odpowiednio przeszkolonych ludzi, którzy nie mają lęku wysokości.Tacy robotnicy zarabiają najwięcej, ponieważ pracują w bardzo trudnych i stresujących warunkach.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena