Metabolizm czyli przemiana materii. W poniższym artykule pragnę przybliżyć Ci sposób działania metabolizmu, metody na jego poprawę a także ciekawostki na temat przemiany materii. Mam nadzieję, żę artykuł okaże się dla Ciebie przydatny.

Data dodania: 2009-09-02

Wyświetleń: 9103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słowem wstępu - co to jest metabolizm?

Metabolizm to zbiór reakcji chemicznych, które występują w organizmach żywych do utrzymania życia. Procesy te pozwalają organizmom rosnąć i rozmnażać, utrzymać ich struktury, i odpowiedzieć na ich środowiska.

Metabolizm jest zwykle podzielony na dwie kategorie. Katabolizm rozkłada materię organiczną, na przykład energię zbiorów oddychania komórkowego. Anabolizm, z drugiej strony, korzysta z energii do budowy elementów komórek, takich jak białka i kwasy nukleinowe.

Sposoby na poprawę metabolizmu


Wielu ludzi na co dzień zmaga się z problemami przemiany materii i nie bardzo wie jak sobie z takimi dolegliwościami poradzić. Otóż w dzisiejszych czasach istnieje naprawdę bardzo dużo różnych metod, które pozwalają na osiągnięcie zdrowego trybu życia przez co łatwiej będziemy mogli trawić niektóre pokarmy.

Jednak nie jest tutaj potrzebna niewiadomo jaka dieta tylko przede wszystkim powinniśmy starać się regularnie spożywać dane posiłki o określonych porach dnia tak aby nasz organizm mógł się do takiego cyklu przyzwyczaić. Ważne jest to aby codziennie rano zjeść świeżego owca np. grejpfruta.

Osoby cierpiące na zaburzenia metabolizmu na pewno poczują się lepiej kiedy do swojego codziennego menu dołożą więcej owoców, które są niezbędne po to by nasz organizm mógł normalnie funkcjonować, a tym samym byśmy nie odczuwali żadnego dyskomfortu. Jednak przemiana materii u każdego człowieka ma się inaczej.

Warto wiec spożywać spore ilości płynów zwłaszcza wódę mineralna nie gazowana, ponadto musimy zainwestować w płatki owsiane. Błonnik jest odpowiedzialny za przemianę materii w naszym organizmie dlatego musi zacząć spożywać produkty, które są jego źródłem czyli owoce, makarony, produkty zbożowe, ciemne pieczywo.

Warto także spróbować starych, wypróbowanych metod przez nasze babcie czyli wszelkiego rodzaje mieszanki składające się płatków owsianych i wody, oraz wiele innych.

Ziołolecznictwo w problemach z metabolizmem

Istnieje wiele sposobów na poprawę metabolizmu. Niektórzy stosują takie metody jak przyjmowanie łyżeczki cynamonu raz dziennie, niektórzy dodają do potraw ostre przyprawy. Często stosuje się herbatę imbirową albo herbatę zieloną. Z ziół, które pomagają skutecznie w przemianie materii wymienia się często łopian większy. Korzeń tej rośliny zawiera między innymi olejek eteryczny, garbniki, sole mineralne, kwasy organiczne i substancje białkowe.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena