Wiedza o tym jak można osiągnąć wiele w swoim życiu jest pilnie strzeżona przez wielu ludzi. Czy jest tak naprawdę? Jeśli tak, to już niedługo zostanie ujawniona. Sam(a) poznasz ich sekrety jeśli tylko zechcesz.

Data dodania: 2009-08-13

Wyświetleń: 2302

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sekret, tajemnica, mocno strzeżone metody działania. Wiele osób w ten sposób może potwierdzić, że większość ludzi osiągających sukcesy w swoim, życiu osobistym, w karierze zawodowej, czy to na płaszczyźnie uczuciowej, czy materialnej ma swoje pilnie strzeżone tajemnice i sekrety prowadzące do osiągnięcia tego co zaplanowali wcześniej. Niektórzy z nas mogą stwierdzić w przypadku osób, które wcześniej nie miały nic i zaczynają się bogacić, czasem dość szybko, że to przypadkowe szczęście lub nawet może posądzić taką osobę o „ciemne interesy”. Mało, kto jest w stanie powiedzieć:

„Ten człowiek zapracował na to wszystko własnymi rękami. Musiał się poświęcić pracy i czasem przez dłuższy czas ciężko pracować aby teraz mógł spokojnie sobie żyć.”

Zastanawiasz się teraz pewnie co powoduje, że jednym się udaje a drugim już nie jest tak łatwo?

Jest wiele odpowiedzi na to pytanie ale obszar działania jest tak ogromny, że może się wydawać trudnym do zrozumienia a jak się go zrozumie, to zbyt czasochłonnym lub ciężkim do wykonania.

Moja odpowiedź na postawione pytanie jest dość prosta i zawarta w jednym zdaniu, które należy jednak później podzielić na wiele małych punktów do realizacji a brzmi następująco:

Musisz kontrolować własne, życie i to co robisz a nie dać ponieść się prądom, które często zmieniają kierunki.

Rozwijając tę myśl, trzeba zastanowić się jakie cechy musimy wykazywać, czy zacząć je sobie wyrabiać aby móc, kierować sobą a nie być kierowanym przez inne osoby z naszego otoczenia. Przede wszystkim musimy mieć jakąś wiedzę na temat tego co chcemy osiągnąć i co będzie nam do tego potrzebne.

Wiedza nie konicznie wiąże się z ciągłą nauką w szkole. Trzeba by przyjąć, że to co nauczymy się w szkole to ogóle potrzebne nam informacje dotyczące pracy, którą zamierzamy wykonywać i nauczyć się podstawowych czynności w praktyce. Na tym jednak nie możemy kończyć edukacji. Człowiek uczy się całe życie. Wiedza zdobyta na uczelniach powinna być rozwijana ale już wtedy indywidualnie. Co to znaczy? Nic innego jak ulepszanie swojej wiedzy poprzez doświadczenie, właśnie doświadczenie nas nauczy najwięcej. Zdaj sobie proste pytanie:

Kto lepiej wykona swoją pracę, osoba, która kończy szkołę a później zaczyna pracować, ewentualnie jeśli potrzebuje wiedzy doucza się zaocznie, czy osoba, która ciągle się uczy, kończy szkołę za szkołą ale poza praktykami wiele wspólnego z pracą nie ma?

To pytanie zostawiam otwarte dla Ciebie i pewnie sam wyciągniesz wnioski, jakie by one nie były.

Poza wiedzą musimy mieć wiarę w Siebie. Jak często się mówi: Wiara czyni cuda. To jest prawda, bo jeśli nie będziemy wierzyć w siebie to często, po napotkaniu problemów, będziemy  porzucać nasz pomysł i jego realizację. Najgorsze w tym wszystkim jest wtedy to, że wiele naszych sił i zaangażowania idzie na marne i powoduje, że zaczynając coś coraz szybciej się poddajemy.

I tutaj dochodzi kolejna ważna cecha jaką musimy się wykazać a jest nią determinacja do dążenia w osiągnięci założonych celów. Zadaj sobie takie pytanie:

Dlaczego ludzie nie mający w swoim życiu niczego potrafili zostać, bardzo bogatymi ludźmi i pod względem majątkowym jak i duchowym czy uczuciowym?

Odpowiedź. Na początek nie mieli nic do stracenia i zaczęli realizować swoje pomysły aby przeżyć z dnia na dzień co powodowało u nich wielką determinację w działaniu, bo jeść coś trzeba i utrzymać siebie, rodzinę. Wierzyli w to, że jeśli są w stanie wszystko poukładać i przeżyć to mogą zrobić coś więcej i polepszyć własną sytuację życiową. Cały czas zdobywali wiedzę z własnych doświadczeń i potrafili ją później wykorzystać, czego nikt w szkole nie uczy ale zdobyte wykształcenie pozwoliło im pójść w kierunku w jakim się uczyli.

Jest to tylko część mojej wiedzy też opartej na doświadczeniu i obserwacjach. Gdybym jednak powiedział Ci, że sekret już niebawem będzie odkryty i każdy będzie miał do niego dostęp, jeśli tylko zadecyduje się z niego skorzystać? Chciałbyś zmienić swoje życie na lepsze i to za darmo poprzez uzyskanie tego bardzo ważnego czynnika jakim jest WIEDZA.

Wiele się nauczyłem od wielu osób i wielu bestselerowych publikacji. Nadal chcę poszerzać własną wiedzę i dlatego wstąpiłem do Loży Wtajemniczonych. Proponuję Ci zrobić to samo, tym bardziej, że jest to wszystko za darmo a widza to cenny nabytek, jak nie najcenniejszy. Wiedzy nikt nam nie zabierze ale nie każdy, chce się dzielić własnymi tajemniczymi sekretami.

-= LOŻA WTAJEMNICZONYCH - DOŁACZ DO NAS =-

Licencja: Creative Commons
0 Ocena