Stworzenie własnej firmy, zrealizowanie śmiałych pomysłów, uzyskanie niezależności finansowej nie musi pozostawać tylko  w sferze marzeń. Zobacz gdzie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania...

Data dodania: 2009-11-10

Wyświetleń: 3148

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

         W systemie komunistycznym potrzebny był pracownik zdyscyplinowany i posłuszny, wypełniający bez dyskusji wszystkie polecenia przełożonych. Dlatego w "starej" szkole musieliśmy siedieć grzecznie, być bezwzglęnie posłuszni, uczyć się na pamięć i powtarzać zaakceptowane już interpretacje lektur, broń Boże nie tworzyć własnych. Obecna szkoła również  kształci uczniów na przyszłych podwładnych ralizując zapotrzebowanie na pracownika kreatywnego, samodzielnego, nie bojącego się ryzyka - stąd mamy więc metody kreatywne, metaplany, projekty, ...  Kto ma więc nauczyć nasze dzieci samodzielności i niezależności finansowej? My - jeżeli sami  to potrafimy , to ok., a jeżeli nie...? Musimy sięgnąć po lektury, które nas  tego nauczą.

        Postanowiłam dzisiaj, przy porannej kawie,  wysłuchać dwóch rozdziałów „Myśleć jak milionerzy", ale mi się nie udało... Nie umiałam oderwać się od tej książki i doszłam do samego końca. Książka napisana z werwą i pasją wciąga i zapiera dech w piersiach. Ale najpierw kilka słów o autorze, bo to bardzo ważne dla uzasadnienia jej treści.

        W lipcu 2008 roku „WPROST" opublikowało listę „Najbogatsze polskie młode gwiazdy" na  której na 7 miejscu znalazł się Kamil Cebulski obok takich gwiazd jak Robert Kubica, Agnieszka Radwańska czy Maciej Popowicz, twórca serwisu „Nasza klasa". W 2007 r. założył fundację im. Kamila Cebulskiego (www.kcbe.pl), która propaguje przedsiębiorczość wśród młodzieży prowadząc Alternatywne Lekcje Przedsiębiorczości. W wieku 21 lat Kamil Cebulski został ogłoszony przez media najmłodszym polskim milionerem. Milionerem, który zaczynał od zera, bez żadnych nakładów finansowych. Dzisiaj jest właścicielem kilku biznesów i autorem dwóch książek: „Efekt motyla" i „Myśleć jak milionerzy", których zadaniem jest pokazać czytelnikowi, że osiągnięcie niezależności finansowej jest możliwe dla każdego i wcale nie wymaga posiadania fortuny. Obie książki stały się bestsellerami.

         Ponieważ uważam, że nauczać powinni nas eksperci, więc kto może być lepszym ekspertem od tworzenia biznesu od początku i przy zerowych nakładach, jak nie ten, który sam tego  dokonał?  Kamil mówi bardzo mądre prawdy o życiu i o nas samych. Wręcz brutalnie pokazuje nam co jest przeszkodą w realizacji marzeń i osiąganiu celów. Obnaża przykrą prawdę o różnicach w sposobie myślenia ludzi „biednych" czyli takich, którzy zrobią wszystko, żeby im się nie udało, a tych, którzy osiągają sukcesy i bogactwo. Ukazuje nam dlaczego nasz mózg nie zdobywa dla nas bogactwa,  przedstawia w jasny i prosty sposób blokady, które często sami zastawiamy przeciw sobie. Obala przykładami wziętymi z życia głupie stereotypy ograniczające nasze działania.

         Oprócz teorii znajdziesz tu praktyczne rady, gdzie znaleźć „tanie" pieniądze na rozpoczęcie swojego biznesu, jak szukać pomysłów, jakie lektury są niezbędne dla początkujących biznesmenów. Dzięki tej książce dowiesz się, że budowanie bogactwa od zera jest możliwe. Kamil Cebulski pokazuje jak założyć działalność gospodarczą, kiedy ją zarejestrować, jak szukać potencjalnych kontaktów i inwestorów. Książka ta pomoże Ci pokazać wszystkim niedowiarkom, że Twoje pomysły były dobre, że poradziłeś sobie i odnosisz sukces. Sam się przekonaj, że po jej lekturze zaczniesz myśleć jak milionerzy i że kupienie jej, było najlepszą inwestycją dla Twojego biznesu. Książka ta jest adresowana do wszystkich, którzy swój sukces odkładali dotąd na „jutro", które nigdy nie chciało nadejść...

"MYŚLEĆ JAK MILIONERZY"   Kamil Cebulski  cena 28,90 zł

Barbara Lewińska

http://www.otostrona.pl/barb01zaprasza/ - brydż, j. francuski, kuchnia, Francja, to moje pasje

http://promocja.nextore.pl/index.xml - eprasa, eksiążki, audiobooki

Licencja: Creative Commons
5 Ocena