Pozytywne Myślenie. Co jest takie ważne aby się udało. Co jest najważniejsze dla Ciebie, co pomoże Ci zmienić swoje podejście do życia i osiągnięcia w nim zamierzonych celów?

Data dodania: 2009-03-17

Wyświetleń: 3983

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile razy zdarzało się Tobie, że ktoś próbował narzucić Ci własne zdanie? Pewnie usłyszałeś, że idziesz w niewłaściwym kierunku
- nie każ robić komuś to co ty myślisz, że jest właściwe
- każdy z nas jest człowiekiem i potrafi dokonać wyboru
- każdy z nas decyduje sam o własnym losie
- wskazuj innym drogę na podstawie własnych doświadczeń ale decyzję podążania nią zostaw im
- nie zakładaj, że to co oczywiste jest dla ciebie jest też oczywiste dla innych.
Kontynuując dalej rozważania związane z Pozytywnym Myśleniem i jaki ma ono wpływ na nasze codzienne życie chciałbym podsumować parę uwag, które pewnie narzucają Ci się podczas czytania tych wszystkich słów, które już napisałem.
Wypunktowane zdania powyżej dla mnie są bardzo ważne i nie mówię, że powinny one być dla Ciebie tak samo ważne ale proszę tylko o zastanowienie się nad nimi. Jak już to zrobisz będziesz miał własne wyobrażenie tego czym jest PM dla Ciebie. Wypisz sobie te punkty. Możesz mieć ich więcej, te podane wyżej to nie są wszystkie moje odniesienia do zachowania własnego Pozytywnego Myślenia i stosowania go na co dzień. Punkty te są bardzo ogólne i zawierają w sobie wiele mniejszych, które Sam dostrzegasz lub po ich przemyśleniu i analizie jak się mają do Ciebie i otaczających Cię realiów, zostaną dopisane do twoich myśli w formie wniosków.
Najważniejszą zaletą Pozytywnego Myślenia jest dążenie do celów samemu przez kreowanie własnej osoby tak aby żyć w zgodzie z innymi i otaczającą nas naturą. Żyć według nakazów religii w jakiej jesteśmy wychowani. Interpretacja dogmatów religijnych pod względem Boga i Pozytywnego Myślenia ma bardzo wiele wspólnego. Wiem, że do niedawna były, sprzeczne założenia i PM „kłóciło” się z religią. W tej kwestii nie będę się wypowiadał szczegółowo, bo uważam, że to zależy w dużej mierze od poglądów i nauk jakie nam wpajano. Dobrym przykładem może być wykorzystanie autosugestii, bo o to chodzi między innymi w PM. W Wikipedii możemy znaleźć takie sformułowanie:
Autosugestia – technika pozwalająca na prace nad ograniczającymi przekonaniami osoby ją stosującej. Polega na wielokrotnym powtarzaniu afirmacji, co powoduje podniesienie poczucia własnej wartości i przezwyciężenie ograniczających przekonań. Autosugestia polega na powtarzaniu sobie pewnych wzorców, służących do osiągania celu. Wielu sportowców stosuje wizualizacyjną formę autosugestii. Wyobrażają sobie kilkukrotnie, że np. skaczą o tyczce i udaje im się to nie naruszając linki. Autosugestia praktykowana przez kilka lat daje ogromne efekty.
Całe Pozytywne Myślenie działa właśnie na podstawie afirmacji. Afirmacje są bardzo potężnym narzędziem do zmiany własnej osoby jak i do polepszenia własnego życia duchowego a przez to i tego fizycznego. Afirmacje mogą zostać, także użyte w niewłaściwy sposób. Może brzmi to dziwnie, jak można źle wykorzystać afirmacje? Jeśli ktoś nie ma pojęcia czym są afirmacje to jestem przekonany prawie na 100%, że je wykorzystuje nieprawidłowo ale to tylko z niewiedzy. Dlaczego tak uważam? Pomyśl. Całe nasze życie i to co robimy składa się z afirmacji. Wmawiamy sobie, że coś nam się uda lub nie. W większości przypadków, słyszymy: „nie uda mi się tego zrobić”, „nie zaliczę semestru”, „nie potrafię znaleźć pracy”, „nie jestem wart tego” i wiele więcej. To są AFIRMACJE negatywne z podkreśleniem. Ludzie stosują to od wielu lat i jaki jest tego efekt? Każdy ma to co dał mu los. Nieliczni potrafią wykorzystać autosugestię do osiągnięcia własnych celów. Na szczęście temat ten jest już na tyle rozpowszechniony, że jest więcej osób znających przynajmniej ze słyszenia PM. Jest też ciekawy artykuł na stronie duszpasterstwo.org, który nawiązuje do tego jaki wpływ mają nasze myśli na nasze życie także religijne.
Postępując według PM powinniśmy nie wywierać nacisku na innych aby zmienili się, bo to im nic nie da. Przymuszenie kogoś do zmiany myślenia spowoduje u niego niewłaściwy tor którym podąży. Właśnie w ten sposób powstaje złe przeświadczenie o PM i zwątpienie w jego rezultaty. Zmieniaj siebie a zaobserwujesz, że inni wokół Ciebie też będą się zmieniać. To właśnie jest magia pozytywnego myślenia. Dawaj rady ale zaznaczaj, że to twój punkt widzenia ewentualnie jeśli nie miałeś doczynienia z powstałym problemem a znasz źródło w którym jest opisane to przedstaw je.
Jak widzisz sam dzielę się własną wiedzą i doświadczeniem, bo chcę aby inni czerpali z niej i przemyśleli swoją sytuację i w razie czego jak się zdecydują na zmiany nich poczują jak wiele mogą one wnieść do ich życia.
Dlatego dzisiaj postanowiłem, że polecę audiobooka na CD „Świadomie do sukcesu”. Dzięki niemu, w przyjemny sposób (słuchając go np. w samochodzie), dowiesz się za pomocą 55 prostych lekcji, jak świadomie zrealizować swoje cele, a nie liczyć na to, że „może się uda” lub „co ma być, to będzie”.

To nagranie pozwoli Ci świadomie uniknąć błędów na Twojej drodze do sukcesu i wielu pomyłek, które zamiast przybliżać do realizacji swoich celów, oddalają Cię od nich.

To co wybierasz? Świadomie iść do sukcesu czy liczyć na szczęście?
Jak wspomniałem wcześniej, każdy z nas jest człowiekiem i sam dokonuje oceny i dokonuje wyboru. Pokazują drogę, którą możesz podążyć jeśli chcesz, żyć świadomie.
Dodatkowo proponuję zapoznać się z publikacjami dotyczącymi PM, które znajdziesz na stronie Złotych Myśli zapisz się do Złotego Klubu a będziesz na bieżąco z każdą nowością i informacjami wszystkich tych pozytywnych ludzi, którzy chcą dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Licencja: Creative Commons