Słowa które przeczytałeś przed chwilą to właśnie ten wielki sekret ukrywany  od lat przez ludzi którzy osiągnęli sukces. Na pierwszy rzut oka, wydaje się to być niedorzeczne, żeby to właśnie ten cytat wpłynął na wszystkie te wspaniałe pomysły, które zostały przez te osoby zrealizowane w krótkim czasie.

Data dodania: 2011-09-07

Wyświetleń: 2327

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Zastanawiasz się jak to jest możliwe? Dlaczego to właśnie ten cytat ma odmienić moje życie.Jednak jest to w stu procentach prawda i tylko prawda

Pomyśl przez chwilę nad tym co jest tak naprawdę tym czynnikiem przez który człowiek staje się produktywny. Jak to jest możliwe, że jedna osoba po 3 miesiącach od regularnych ćwiczeń fizycznych osiąga swoją wymarzoną sylwetkę, natomiast partner z którym zaczynała ćwiczyć dawno przestał regularnie ćwiczyć? Dla tej pierwszej osoby, wszystko zaczyna się stawać jasne i logiczne, droga która przebyła wyraźnie podświadomie daje jej siłę oraz motywację na dalszy okres czasu, co owocuje w postaci coraz to lepszej sylwetki.

Druga osobna natomiast nadal jest w punkcie wyjścia, co gorsza  widząc efekty swojego byłego partnera, stara się szukać wymówek na siłę , jednocześnie potwierdzając w ten sposób swoją bezradność związana z osiąganiem celów.  Rozumiem, że przedstawiona sytuacja nie jest w stanie wpłynąć na Ciebie w taki sposób jaki mam zamiar to zrobić w tym artykule. Chcę dlatego, przedstawić moje własne powody, dla których wiem, że zapisywanie celów jest cennym nawykiem, który może odmienić w jakimś stopniu życie każdego z nas.

Powodów jest zdecydowanie więcej niż mam zamiar opisać, jednak skupmy się na tych, które są najważniejsze.

Zapisując jasno sprecyzowany cel,  wstając z łózka dokładnie wiesz od czego zacząć dzień, jak będzie ten dzień przebiegał, oraz jaki będzie jego koniec. Masz świadomość tego co chcesz robić i co zrobić, aby cel został osiągnięty. Jednocześnie zaczynasz cieszyć się z tego faktu, iż robisz ‘coś ponad tego’o niż dotychczas. Wspaniałe uczucie,  uczucie spełnienia.Dokładnie opisując swój cel, dajesz do zrozumienia swojemu umysłowi, że to nie jest kolejna ulotna myśl czy nadzieja która przepełnia cię na daną chwilę, lecz coś co masz naprawdę zamiar zrobić. Cos co masz naprawdę zamiar osiągnąć w wyznaczonym wcześniej terminie. Dajesz jednocześnie do zrozumienia, że cel ten jest realny i jest w zasięgu Twojej ręki.

Zaczniesz stawiać sobie coraz to większe wyzwania, poznając swoje możliwości, będziesz w stanie kategoryzować czynności do wykonania na te ważniejsze – priorytetowe, oraz te które wymagają mniej czasu oraz wysiłku.Będziesz w stanie osiągnąć sukces  o jakim zawsze marzyłeś.Organizacja czasu, pozwoli ci dostrzec jak szybko można stać się człowiekiem sukcesu. Wystarczy odpowiednia motywacja, aby wcześniej wstać oraz plan działania rozpisany dzień wcześniej, aby wykonać te wszystkie czynności, które wcześniej zajmowały cały tydzień lub o wiele więcej.

Przedstaw swój cel w możliwie jak najbardziej szczegółowym świetle, wymaga to odpowiedniego skupienia, zagłębienia się w odpowiednim temacie. Biorąc to pod uwagę, już stawiasz pierwsze kroki w drodze do zrealizowania tego celu ponieważ, poznajesz punkt od którego zaczynasz oraz ten na którym chcesz skończyć. Masz świadomość jaką drogę dany obiekt musi przebyć od punktu A do punktu B. Czysta matematyka, lub fizyka. Jak kto woli.Przede wszystkim nie zapomnisz o swoich czynnościach do wykonania. Zdarza się każdemu, nawet tym którzy noszą przy sobie zestaw przypominający  ;)

Przestaniesz szukać wymówek, w stylu (dziś nie idę na siłownie bo / dlatego / ponieważ) Wiele ludzi się ten sposób potrafi oszukiwać przez całe swoje życie. Narażając jednocześnie swoje towarzystwo na takiego typu zachowania. Zacznij być wzorcem w tej kwestii !

Poczujesz się zdecydowanie lepiej,  życie zacznie nabierać kształtów. W końcu będziesz co tak naprawdę chcesz robić, przestaniesz być przysłowiową ‘zagubioną owieczką’.

W dzisiejszych czasach, podróżując miejskimi środkami transportu, prowadząc rozmowę zadaj pytanie „Jaki jest Twój życiowy cel?” – zdziwisz się, jak mało jasno sprecyzowanych odpowiedzi będziesz w stanie usłyszeć.

Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia”  -Washington Irving

Szczerze mówiąc warto poświęcić się całkowicie dla jakiegoś konkretnego celu. Dlaczego tak twierdzę? Uczucie które w szczytowym momencie uświadamiania sobie tego, iż cel został osiągnięty jest niesamowite. Nieporównywalny z żadnym innym doświadczeniem życiowym.  Wystarczy wyobrazić sobie, jak się może czuć człowiek który pracował na etacie. Wracał do domu z myślami z negatywnymi myślami dlaczego tak wygląda życie? Zatapiając się codziennie w alkoholowych trunkach. Następnie po tej dość przygnębiającej sytuacji, wyobrazić sobie tego samego człowieka, który odstawił pewnego dnia alkohol (problem z wątroba – czyt. Przypadek) Postawił sobie jasno sprecyzowany cel przykładowo -  pasywny dochód. Poświęcił okres przypuśćmy 5lat na osiągnięcie tego cel i od tamtej pory z zdrową wątrobom podróżuje po świecie, popijając od czasu do czasu kawę.  Wystarczy uparcie i konsekwentnie dążyć do celu, eliminując przy tym osoby lub rzeczy, które nas od niego odciągają.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena