Jak wygląda Twój dzień? Jak spędzasz swój wolny czas? Co robisz po przyjściu z pracy? Działasz, czy tylko marzysz? Odpowiedz sobie na powyższe pytania i zastanów się, czy właśnie tak chcesz żyć?

Data dodania: 2013-02-20

Wyświetleń: 2608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie masz marzenia? Co chciałbyś w życiu robić? Zaplanuj swoje życie! Tak niewielu ludzi to robi. Tak niewielu ludzi osiąga sukces. Planując swoje życie, stajesz się za nie odpowiedzialny. Dorastasz mentalnie. Stajesz się człowiekiem, który umie korzystać z życia. Człowiekiem, który nie boi się żyć! Już nie ślepy los kieruje Twoim życiem, a Ty sam. Dla dużej liczby społeczeństwa jest to przerażające. Nie mają już na kogo zwalić winy. Szef, koledzy, rodzina - to nie oni za Ciebie podejmują decyzję. Nie oni planują Twoje życie.

Słyszałem głosy, że planując swoje życie, stajemy się nudziarzami. Nic nas nie zaskakuje, jest plan, więc nie ma zabawy. Jest to oczywiście wielka bzdura! Ludzie, nie martwiąc się o swoją przyszłość, wcale nie są zabawni. Są żałośni. Żyjąc z dnia na dzień, stają się beznamiętni, nijacy.

Ludzie w najróżniejszy sposób usprawiedliwiają swoje nieróbstwo. Nigdy nie ma dla nich odpowiedniego czasu. Zawsze są zmęczeni. Zawsze coś im wypadnie. Pamiętaj, aby takich ludzi nigdy nie słuchać. Miej swoje zdanie i się go trzymaj. Nie wątp w siebie. To Ty powinieneś wyznaczać kierunek i podejmować decyzję. Nie wątp w siebie ani przez chwilę.

Wyznacz sobie cele. Zaplanuj sobie, jak je osiągniesz. Co musisz zrobić, żeby osiągnąć sukces? Co musisz poświęcić? Na pewno swój czas, najczęściej są to także pieniądze. Pomyśl, jak chciałbyś, aby Twoje życie wyglądało za 5 lat? Co Cię interesuje? Co chciałbyś zobaczyć? Co Cię inspiruje?

Weź się w garść! Spełniaj swoje marzenia! Nie bój się działać! Korzystaj z życia, spełniając swoje marzenia!

Licencja: Creative Commons
3 Ocena