Jak sprawić, żeby nasze ulubione perfumy pachniały na nas jak najdłużej? Jaki jest najlepszy skład perfum? EDT, EDP czy Perfum? 

Data dodania: 2014-01-04

Wyświetleń: 1877

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrać perfumy dla siebie?

Te same  perfumy pachną inaczej na każdej osobie. Nikt nie lubi kiedy zapach który kupiliśmy przestaje na nas pachnieć w ciągu dnia. Chcielibyśmy, żeby jedna aplikacja zapachu z samego rana utrzymała się do późnego wieczora. Nasz zapach to sposób na wyrażanie siebie, dlatego tak ważne jest, żeby utrzymać nasz zapach cały dzień, a nawet dłużej. 

Zapachy cytrusowe szybciej przestają pachnieć. Zapach piżma i zapachy drzewne zwykle starczają na dłużej, ponieważ po prostu te olejki odparowują wolniej.

Oprócz zawartości ważnym czynnikiem trwałości perfum jest ich rodzaj. EDT, EDP i Perfum. Perfum zawierający najwięcej olejków eterycznych nawet do 30%, a co za tym idzie jest najtrwalszy, ale jednocześnie i najdroższy.

Jednak do codziennego użytku właśnie woda perfumowana lub woda toaletowa jest najlepsza. W miejscu publicznym, w pracy czy w szkole nasz zapach nie może przytłaczać innych osób. Ma być tylko dodatkiem dla naszej osoby.

Stosowanie perfum i trwałość

Najlepiej stosować perfum na punktach pulsujących. Są to przede wszystkim obszary blisko żył, na skórze. Wtedy czujemy, że podczas obrotu czy też ruchów nadgarstkami, szyją, piersią i nawet między kolanami unosi się przyjemna woń perfum.

Aplikacja perfum na nadgarstki, a następnie ich potarcie nie jest dobrym pomysłem. Choć wiele osób tak robi, a nawet jest to widoczne na niektórych filmach. Jednak lepiej jest zaaplikować perfum jako lekką mgiełkę. Zapachem można na przykład  spryskać swoje włosy wtedy nasz zapach będzie się za nami unosić.

Człowiek ma taką tendencję, że nie czuje własnych perfum jakiś czas po ich zastosowaniu, w rzeczywistości jest to mechanizm obronny naszego węchu. To nie oznacza, że są one niezauważalne dla innych osób. Należy unikać stosowania perfum bezpośrednio na odzież, mogą pojawić się plamy, które ciężko sprać. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena