Perfumy, te oryginalne oczywiście, kosztują dużo pieniędzy. Nie ma się co oszukiwać, jest to towar luksusowy. Jeśli macie okazję kupić coś w SUPER OKAZJI o 70% TANIEJ, to znaczy, że macie do czynienia z podróbką, która oczywiście w żadnym wypadku nie przypomina oryginalnych perfum. 

Data dodania: 2014-01-07

Wyświetleń: 2359

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oryginał czy podróbka?

Pudełko

Podróbki są coraz lepiej wykonane. Odróżnienie oryginalnego pudełka od podróbki jest bardzo trudne. Różnica między flakonami jest już trochę prostsza, ale nie można powiedzieć, że łatwa.

Co powinno wzbudzić naszą czujność? Po czym poznać, że zamiast markowych perfum kupiłaś ich podróbkę?

Zacznij od obejrzenia pudełka.  Jeśli zamiast napisu Azzaro widnieje Azaro, zamiast Calvin Klein – Kalvin Clein… To możesz być pewny, że  masz do czynienia z podróbką i to do tego z niskiej jakości sprzedawaną najczęściej na targach, dziwnych stoiskach przez rumunów, cyganów.  Po prostu skusiłeś się na super niską cenę (20zł za 1 Milion 100ml no błagam!) i Cię oszukano.

Opakowanie oryginalnych perfum nie zawiera literówek!  Ich nazwy nie są przekręcone, nie są w nich zamieniane kolejności!  Nie brakuje w ich nazwie jakiegoś członu, np. zamiast Gucci Pour Homme II widnieje jedynie Gucci II.

Jeśli masz do czynienia z zapachem, którego pudełko wykonane jest z cienkiej tekturki. Napisy na nim są płaskie zamiast wypukłych, to masz styczność z podróbką. Oszuści są  dzisiaj coraz bardziej sprytni i naprawdę czasami bez porównania dwóch flakonów trzymanych obok siebie jest trudno odróżnić podróbkę od oryginału.

Flakon 

Zasadnicza rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to flakon. Oryginalne perfumy swoje flakony mają starannie i naprawdę solidnie wykonane. Nie ma możliwości, żeby z oryginalnego schodziła etykieta pod wpływem potu lub napis zdzierał nawet pod wpływem mocnego pocierania. Warto sprawdzić, czy  perfumy nie stoją przypadkiem krzywo. Podróbki mają gorzej wykonane flakony. Często z bardzo cienkiego szkła, które wyszczerbia się albo nawet tłucze pod wpływem upadku. Ważną sprawą jest też atomizer, który nie powinien wyglądać na używany ani uszkodzony. Należy zwrócić uwagę na korek, który powinien pasować idealnie do flakonu. Nie powinien spadać, nie powinien być za duży ani jakoś wybitnie ciężko schodzić z buteleczki.  Jeśli w oryginalnych perfumach korek jest, na przykład szklany, a widzimy, że w tym, który zamierzamy kupić, jest plastikowy, to nie dajmy się zwieść sprzedawcy , który usiłuje wmówić Ci, że w innych krajach różnie się pakuje perfumy albo, że to jest jakaś inna „specjalna” seria 

Etykieta 

Najłatwiej rozpoznaje się podróbkę od oryginału, gdy postawimy oba flakony. Różnią się na przykład odcieniem, delikatnie różnią się kształtem, miejsce w którym umieszczony jest napis lub naklejka może różnić się od siebie.

Wszystkie napisy, które są umieszczone na flakonie,  nie mogą się ścierać! Porozmazywane litery czy przetarte sreberko oznacza, że mamy do czynienia z podróbką. Na denku flakonu powinien znajdować się WYRAŹNY numer seryjny. Powinna także znajdować się informacja czy mamy do czynienia z wodą toaletową czy perfumowaną.

Zapach 

Barwa samych perfum też wymaga weryfikacji. Barwa podróbki jest często jaśniejsza lub ciemniejsza od oryginału. Przykładowo zamiast jasnego różu ciecz ma kolor ciemno-różowy. Zdarza się, że w fałszywkach pływają najróżniejsze nitki, okruchy i odpryski. 

Podróbki często z początku pachną tak samo jak oryginały. Podobieństwo kończy się jednak bardzo szybko, najczęściej już po kilku minutach. Zapach oryginalnych perfum na skórze  utrzymuje się cały dzień, a na ubraniu jeszcze dłużej. Podróbka po tych kilku minutach podobnego zapachu przestaje pachnieć jak oryginał. Pojawia się często ostry lub mdły zapach który niestety już zostaje 

Cena 

Jeśli za Dior J’adore 100ml zapłaciłeś 100zł, to możesz być pewien, że kupiłeś podróbkę. Należy włączyć zdroworozsądkowe myślenie. Jeśli coś w Douglasie kosztuje 550zł to jego realna cena w hurtowni lub w sklepach internetowych, gdzie koszty obsługi są dużo mniejsze powinna wynosić najmniej 400zł.

Czy da się kupić oryginały w internecie? 

Oczywiście, że tak! Ale wszystko z głową! Ceny mogą być tańsze niż w stacjonarych perfumeriach o maksymalnie 35%

Licencja: Creative Commons
0 Ocena