Jak sprawić aby wyróżnić się z tłumu?  Jak poprawić sobie samopoczucie? Jak nabrać pewności siebie? Jak dodać sobie seksapilu i uroku?  Poniżej wyjaśnię 4 mity związane z perfumami. 

Data dodania: 2013-12-14

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1.       EDT, EDP czy perfumy? 

Perfumy. Warto wiedzieć, że mianem „perfumy” określa się dzisiaj praktycznie wszystko co pachnie i jest zamknięte w ładnej buteleczce. Tanie „perfumy” w drogeriach to często ledwie namiastką tych prawdziwych. Markowe EDT, EDP. Co wybrać? EDT czyli woda toaletowa zwiera 5% do 10%  substancji zapachowej. Zapach utrzymuje się najkrócej. EDP czyli woda perfumowana zwiera 10% do 15% substancji zapachowej, a perfumy zawierają 15% do 30% tejże substancji. Warto w tym momencie podkreślić, że markowe EDT (Diora czy Hugo Bossa) będzie pachnieć na nas dłużej i bardziej intensywnie niż zwykły Adidas ;)

 2.       Kiedy odwiedzać perfumerię?

Rano. Czy pora w której odwiedzamy perfumerie ma znaczenie? Najlepiej jeśli mamy czas odwiedzić perfumerię rano ponieważ nasz zmysł węchu jest wtedy najbardziej wyostrzony. Nie jest „zmęczony” całodziennym pochłanianiem najróżniejszych zapachów . Może dziwnie to zabrzmi, ale nie powinniśmy iść do perfumerii wprost z pod prysznica. Lepiej żebyśmy trochę przesiąkli swoim naturalnym zapachem. Dopiero nasz zapach wymieszany z zapachem perfum da nam pełen obraz i barwę.

 3.       Ile zapachów sobie aplikować?

Tylko 3. Jedna wizyta maksymalnie trzy zapachy. Prosta zasada, której powinniśmy się wszyscy trzymać. Jeśli spróbujemy z większą ilością, nie możemy już ufać swoim zmysłom i nie jest się w stanie dobrze ocenić danego zapachu. Bardzo dobrym neutralizatorem zapachów jest zwykła kawa. Kilka ziaren kawy które należy głęboko wciągnąć nosem , aby zapach rozszedł się po naszym nosie. Dopiero wtedy otwieramy następne perfumy.  Naprawdę działa!

 4.       Te same perfumy pachną inaczej na każdej osobie?

Prawda. Dlatego właśnie jeśli chcemy dowiedzieć się, czy jakiś zapach na sto procent nam odpowiada, czy  pasuje właśnie do nas, należy go sobie zaaplikować na skórę i być z nim przez cały dzień. Perfumy wąchane prosto z flakonika pachną zawsze tak samo. Jest to tak zwana  nuta zapachowa, a dokładnie  tzw. nuta głowy, która dominuje i jest wyczuwalna na nas przez kwadrans. Następnie pojawia się nuta serca, która utrzymuje się przez około dwie godziny. Ta nuta nabiera już indywidualnego charakteru, ponieważ woń perfum miesza się już z naszym indywidualnym zapachem.  Nuta końcowa tzw.  nuta głębi, która utrzymuje się na skórze najdłużej nawet do kilkunastu godzin. Zapach perfum jest więc niejednolity w ciągu dnia. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena