Komplikowanie życia nikomu chyba jeszcze nie wyszło na dobre. Co więc zmienić w swoim postępowaniu aby uprościć własne życie.

Data dodania: 2009-06-14

Wyświetleń: 2168

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bardzo często zdarza się, że naprawdę potrafimy bardzo skutecznie komplikować własne życie. Być może większość osób w tym miejscu stwierdzi, że wcale tak nie jest. Czy aby na pewno?

Wokół siebie widzę przykłady ludzi, którzy z całkiem normalne życiowe sytuacje potrafią na tyle skomplikować, że w konsekwencji bardzo często dochodzi do dziwnych sytuacji czy nawet kłótni pomiędzy członkami rodziny czy pomiędzy znajomymi.

Nie jestem w tej kwestii inny. Sam również bardzo często potrafię skomplikować sobie wiele spraw. Konsekwencje tego oczywiście są negatywne. Warto zadać sobie w tym miejscu pytanie: „Po co?”

Po co tak często robimy tak wiele, marnujemy niepotrzebnie tyle energii, aby samemu sobie komplikować życie?

Przekonujemy się raz po raz, że później nic dobrego z tego nie wynika. Mimo to jednak zamiast zmienić postępowanie powtarzamy je ciągle na nowo.

Sam osobiście coraz częściej przekonuję się, że najlepsze są proste rozwiązania. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia. Mam tutaj na myśli nasze zdrowie, relacje międzyludzkie czy też finanse.

Co więc sprawia, że tak często robimy na odwrót i utrudniamy sobie życie?

Sądzę, że powodem tego jest fakt, że nie dostrzegamy wartości w prostych rozwiązaniach. Wydają się one nam na tyle banalne, że aż niemożliwe aby miały były skuteczne.

Przecież każde, choćby najtrudniejsze zadanie składa się z małych prostych czynności. Dopiero one odpowiednio wykonane dają efekt.

Sukces z życiu, czymkolwiek miałby on być to zbiór prostych, czasem banalnych czynności, które my jednak postrzegamy bardzo często jako całość. Powoduje to jedynie brak wiary we własne możliwości i zaprzestanie wszelkich starań w dążeniach do celu.

Dobrym pomysłem jest poznanie historii ludzi, którzy odnieśli w życiu sukces. Udowadniają one, że ci ludzie nie zrobili nic ponad to co każdy z nas mógłby zrobić. Ich sukcesy to proste czynności, które dały odpowiedni efekt.

Jak więc uprościć swoje życie?

Bardzo ciekawie opisuje to autorka ebooka „To takie proste”, pani Anna Opala. Oczywiście ta pozycja nie jest jedyną, która pozwala zrozumieć moc prostych rozwiązań.

Świetną książką na ten temat jest „Sukces, trzeba tylko chcieć” autorstwa panów Napoelon'a Hill'a i W.Clement'a Stone'a. Warto jest więc zajrzeć do tych publikacji.

Oczywiście nie jest to lektura obowiązkowa. Warto jest jednak zdobyć wiedzę aby nasze życie było po prostu łatwiejsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena