Czym zajmuje się rzeczoznawcza majątkowy. Jakie procedury należy odbyć, aby nim zostać? Jak wyglądają praktyki zawodowe? Zapraszamy do artykułu. 

Data dodania: 2023-01-27

Wyświetleń: 340

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Rzeczoznawca majątkowy jest osobą fizyczną posiadającą w Polsce uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Rozwoju i Technologii. Jest to zawód zaufania społecznego. 

Jakie są wymagania aby zostać rzeczoznawcą majątkowym

Aby zostać rzeczoznawcą majątkowym potrzeba mieć przede wszystkim:

- wyższe wykształcenie (ukończone studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości, lub pokrewne)

- pełną zdolność do czynności prawnych (przykładowo, czy taka osoba może zawierać umowy sprzedaży, najmu itd.)

- odbyte minimum półrocznych praktyk zawodowych w zakresie wyceny nieruchomości

Jak wyglądają praktyki zawodowe?

Aby zostać pełnoprawnym rzeczoznawcą majątkowym należy mieć wprawę w praktycznych działaniach. Dlatego też zajęcia uczą umiejętności praktycznych. Dzięki nim praktykant będzie wiedział przede wszystkim gdzie szukać potrzebnych informacji, jak je odfiltrowywać, jakie elementy mają realny wpływ na wycenę i w jaki sposób przekazać uzyskane informacje klientowi. Oczywiście na samych zajęciach zakres tematów jest dużo większy, co ma swoje uzasadnienie w szerokim spektrum zawodu. Czas spędzany na nich procentuje w przyszłości, dlatego warto wyciągnąć na nich jak najwięcej.

Dodatkowo jeżeli przygotowują się Państwo już do egzaminu państwowego, to można dodatkowo odbyć konsultacje. Pomogą one odpowiedzieć na nurtujące kwestie i pomóc od strony merytorycznej.

Co dalej po praktykach

Po pomyślnym ukończeniu praktyk zawodowym odbywa się egzamin państwowy. Jego zdanie uprawnia do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Jeżeli byliśmy uważni na praktykach, to jego zaliczenie nie będzie stanowiło dużego wyzwania. Kolejnym krokiem będzie znalezienie klientów i/lub wejście na rynek. Posiadając wysokie kompetencje, utrzymanie na rynku powinno być kwestią jak najbardziej możliwą do realizacji. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena