Dlaczego wycena nieruchomości u profesjonalisty jest taka ważna? Czy możemy wykonać ją we własnym zakresie? Skąd mogę mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z procedurami. Zapraszamy do artykułu poniżej.

 

Data dodania: 2023-01-27

Wyświetleń: 352

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Możemy starać się ocenić na własną rękę wartości nieruchomości, która nas interesuje. Jednak musimy się w takim przypadku liczyć z ogromną szansą na pomyłkę i przede wszystkim ogromnym stresem i wiedzą.

Dużo lepszym rozwiązaniem (bo gwarantującym faktyczne wykonanie) będzie skontaktowanie się ze specjalistą i poproszenie go o wykonanie operatu szacunkowego. Jest to dokument prawny, w którym określona jest wartość nieruchomości. Rzeczoznawca dokonuje analizy na podstawie wielu czynników m.in.:

- położenia danej nieruchomości
Oczywistym jest, że jeżeli jest więcej potencjalnych kupców (np. w przypadku większej powierzchni), to cena będzie wyższa. Ale liczy się tutaj także skomunikowanie miejsca z ważnymi punktami takimi jak np. sklepy, szpitale, uczelnie, szkoły. Więcej warte będzie miejsce w centrum miasta, niż na jego suburbiach. Tak samo sąsiedztwo niektórych miejsc nie będzie mile widziane i z pewnością pozwoli na obniżenie ostatecznej ceny. 

- wszelkie poważne ingerencje w wyposażenie mieszkania/działki
Inną wartość będą mieć lokale nowe i/lub o wysokim standardzie wyposażenia, tak samo jak grunty będące w bardzo dobrym miejscu. Przeprowadzenie remontu (lub jego długi brak) również nie jest bez znaczenia.

- dostępność do pomieszczeń typu garaż, czy strych
Im więcej jest dostępnych możliwości, tym naturalnie będzie to oznaczać wyższą cenę. Patrząc na punkty wyżej, ważny będzie też ich kondycja.

Rzeczoznawcza nieruchomości dzięki wyżej wymienionym czynnościom jest w stanie dokonać konkretnej i ostatecznej wyceny nieruchomości. Będzie to czynność wykonana w sposób rzetelny i profesjonalny, ponieważ takie są wymagania, aby móc sprawować ten urząd. Profesjonalna kancelaria pomaga kompleksowo ocenić wycenę danej nieruchomości w Poznaniu. Dodatkowo wychodzi naprzeciw pytaniom i wątpliwościom klientów, dzięki możliwości konsultacji z doradcą prawnym. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena