Kupujący przeważnie chcą znaleźć lokalizację, która umożliwiałaby im łatwy dostęp do miejsc, w których bywają najczęściej (praca, szkoła, zakupy, rekreacja, przyjaciele i rodzina). Sprawdzenie przed zakupem czy jest łatwy dostęp do głównych dróg i jakie jest natężenie ruchu w okolicy może pomóc zaoszczędzić kłopotów z wydostaniem się z okolicy na główną arterię komunikacyjną lub zapobiec bardzo długim dojazdom w korkach. Lokalizacja domu w obrębie dzielnicy jest również ważna dla wielu osób.

Data dodania: 2023-01-12

Wyświetleń: 239

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co wziąć pod uwagę planując zakup nieruchomości?

Niektórzy ludzie wolą działkę w pobliżu głównych ulic czy centrum, podczas gdy inni lubią być z dala od ruchu i mieszkać na peryferiach miasta. Ważne będzie też dla niektórych czy w pobliżu jest park, basen lub teren rekreacyjny. Wszystko to będzie miało wpływ na wycenę nieruchomości, dlatego warto porozmawiać o swoich preferencjach z agentem nieruchomości, aby mógł wskazać lokalizację najbardziej nam odpowiadającą. W drugiej kolejności rzeczoznawca nieruchomości określi, jaka jest realna wartość wybranej nieruchomości.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości?

Wiele osób bierze pod uwagę rozmiar i kształt działki. W obrębie dzielnicy, rozmiary działki mogą być dość podobne a różnić się jedynie kształtem, mogą być w kształcie tortu, prostokątne lub mieć nieregularny kształt. Ważne czy mają jakiś teren zielony, ogródek, może jakiś podjazd albo garaż, bo to też może mieć znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Jeśli znajdziesz dom, który zawiera dwie działki, pomyśl o możliwościach. Jeśli druga działka jest do zabudowania, można ewentualnie dodać inny budynek (dodatkowy garaż, warsztat, itp.) lub można podzielić nieruchomość, zbudować drugi dom i sprzedać go, lub sprzedać działkę tak jak jest.

Rozkład i ilość pomieszczeń w domu też będzie miała znaczenie. Większość ludzi będzie chciała mieć, co najmniej dwie sypialnie, szczególnie jeśli są dzieci. Niektóre rodziny lubią dzielić sypialnie ze sobą lub nawet z dziećmi, podczas gdy inni lubią mieć oddzielne sypialnie dla każdego. Jeśli masz często regularnych gości na dłużej to też warto jest mieć sypialnię, która jest wyznaczona jako pokój gościnny. Dodatkowa sypialnia często też sprawdza się jako biuro, pokój zabaw dla dzieci lub pokój ćwiczeń. Wiele hobby wymaga przestrzeni roboczej albo przechowywania sprzętów i wtedy taki dodatkowy pokój może służyć takiemu celowi. Zastanów się dokładnie nad swoim stylem życia i tym jak chciałbyś zagospodarować dodatkowe pokoje. To samo dotyczy się łazienek. Zdecyduj z wyprzedzeniem, ile łazienek preferujesz. Starsze domy mogą mieć tylko jedną łazienkę, a kupujący często szukają sposobów na dodanie kolejnej. Jeśli jest tylko jedna łazienka, upewnij się, że Ci to odpowiada lub czy ewentualnie możesz zrobić w przyszłości jej przebudowę. Nowsze domy zazwyczaj mają dwie lub więcej łazienek, chociaż niektóre łazienki mogą nie mieć wanny lub prysznica. Rozmiar i styl łazienki są ważne, jak również to czy chcesz mieć wannę, prysznic, czy obie te rzeczy? Wanny są popularne dla relaksu, ale niektórzy ludzie wolą kabinę prysznicową dla łatwego dostępu.

Co byś nie wybrał tak naprawdę o wyborze ostatecznym zadecyduje też cena. Zadbaj o profesjonalną wycenę nieruchomości przeprowadzoną przez rzeczoznawcę nieruchomości, która pomoże Ci w końcowym wyborze nowego miejsca zamieszkania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena