Profil Użytkownika

Co wziąć pod uwagę planując zakup nieruchomości?

Co wziąć pod uwagę planując zakup nieruchomości?

Kupujący przeważnie chcą znaleźć lokalizację, która umożliwiałaby im łatwy dostęp do miejsc, w których bywają najczęściej (praca, szkoła, zakupy, rekreacja, przyjaciele i rodzina). Sprawdzenie przed zakupem czy jest łatwy dostęp do głównych dróg i jakie jest natężenie ruchu w okolicy może pomóc zaoszczędzić kłopotów z wydostaniem się z okolicy na główną arterię komunikacyjną lub zapobiec bardzo długim dojazdom w korkach. Lokalizacja domu w obrębie dzielnicy jest również ważna dla wielu osób.

Porady dotyczące wyceny nieruchomości

Porady dotyczące wyceny nieruchomości

Bez względu na to, czy planujesz zakupić nieruchomość czy chcesz jakąś sprzedać dobrze jest przygotować się do wyceny nieruchomości i uwzględnić kilka ważnych czynników. Oczywiście wycenę przeprowadza licencjonowany rzeczoznawca nieruchomości, który pomoże Ci określić zarówno koszty, jakie będzie trzeba ponieść kupując daną nieruchomość jak i określić cenę sprzedaży. W tym celu przeprowadza się operat szacunkowy, który pomaga określić wartość rynkową danej nieruchomości.

Co musisz wiedzieć o wycenie nieruchomości?

Co musisz wiedzieć o wycenie nieruchomości?

Jeśli planujesz zakup wymarzonej nieruchomości to jej wycena jest prawie zawsze wymaganą częścią procesu zakupu domu jak i jego refinansowania. Jeśli kupujesz dom, Twój kredytodawca z pewnością zleci wycenę nieruchomości odpowiedniemu rzeczoznawcy, aby upewnić się, że nie przepłacasz za dom albo nie kupujesz go po zaniżonej cenie. W tym artykule wyjaśnimy na czym polega wycena nieruchomości, kto ją przeprowadza i dlaczego kredytodawcy jej wymagają.

Co wziąć pod uwagę wybierając biżuterię na prezent?

Co wziąć pod uwagę wybierając biżuterię na prezent?

Jeśli szukasz prezentu na specjalną okazję lub dla kogoś bardzo bliskiego, prawdopodobnie chcesz mieć pewność, że Twój prezent będzie odpowiednio wyjątkowy. Dobrym pomysłem jest kupić coś, co będzie również miłą pamiątką jak na przykład coś z biżuterii. Niemniej łatwo przy takim zakupie poczuć presję związaną z trafnym wyborem. Co więc warto uwzględnić wybierając biżuterię na prezent?

Jak można wykonać wycenę nieruchomości?

Jak można wykonać wycenę nieruchomości?

Jeśli chcesz zakupić nieruchomość lub zainwestować w nią skontaktuj się z rzeczoznawcą nieruchomości. Pomoże Ci on w wycenie i określeniu kosztów, jakie będziesz musiał ponieść dokonując  inwestycji. Raporty z wyceny nieruchomości są wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale również przez inwestorów, firmy czy agencje rządowe. Operat szacunkowy dokonuje się w celu określenia wartości rynkowej nieruchomości, co pomaga określić jaką najbardziej realną cenę może ona uzyskać na rynku.